Rybia múčka Prášok Výrobný závod Nízke náklady

rybia múčka je výrobok získaný sušením a mletím alebo iným zaobchádzaním s rybím alebo rybím odpadom, do ktorého nebola pridaná žiadna iná hmota. Termín biela rybia múčka je vyhradený pre výrobok obsahujúci najviac 6 % oleja a najviac 4 % soli získanej z bielych rýb alebo odpadu z bielych rýb, ako sú filetovanie. Jedná sa o poloprávne definície, a pre pohodlie rybia múčka môže byť definovaná ako pevný produkt získaný odstránením väčšiny vody a niektoré alebo všetky olej z rýb alebo rybieho odpadu. Rybia múčka sa vo všeobecnosti predáva ako prášok a používa sa väčšinou v zložených potravinách pre hydinu, ošípané a chované ryby; je príliš cenná na to, aby sa mohla používať ako hnojivo.
Chat teraz

Podrobnosti o produkte

Prehľad:


product1

 

Existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť rybiu múčku zo surových rýb; Najjednoduchšie je nechať ryby suché na slnku. Táto metóda sa stále používa v niektorých častiach sveta, kde spracovateľských závodov nie sú k dispozícii, ale výrobok je chudobný v porovnaní s tými, ktoré sú vyrobené modernými metódami. Takmer všetky rybie múčky sa vyrába varením, lisovaním, sušením a mletím rýb v strojoch určených na tento účel.

Hoci proces je jednoduchý v zásade, značné zručnosti a skúsenosti sú potrebné na získanie vysokej výťažnosti vysoko kvalitných produktov, a aby sa rastlina efektívna. Typický proces je znázornený diagramom na obrázku 1:

 fish meal plant

 

Varenie

Keď sú ryby varené a proteín je koagulovaný, veľká časť vody a oleja odteká, alebo môžu byť odstránené stlačením, zatiaľ čo surové ryby strácajú veľmi málo alkoholu aj pri veľmi vysokom mechanickom tlaku. Komerčný sporák sa v podstate skladá z dlhého parného plášťa valca, cez ktorý sa ryby presúvajú pomocou skrutkového dopravníka. Niektoré sporáky majú tiež zariadenie na vstrekovanie pary do kuchynského materiálu. Prevádzka varenia je kritická; ak sú ryby neúplne uvarené, alkohol sa nedá uspokojivo vytlačiť a ak je prevarený, materiál sa stáva príliš mäkkým na lisovanie. Počas fázy varenia sa nevyskytne žiadne sušenie.

Stlačením

Táto fáza procesu odstraňuje niektoré z oleja a vody. Ryby sa prepravujú perforovaným skúmavkou, pričom sú vystavené rastúcemu tlaku, zvyčajne pomocou zúženého hriadeľa na skrutkovej dopravníku. Zmes vody a oleja je vylisovaný cez perforácie a pevné, známy ako lis tortu, vychádza z konca tlače. Počas lisovania sa obsah vody môže znížiť z približne 70 percent na približne 50 percent a obsah oleja sa môže znížiť na približne 4 percentá.

LIS LIKÉR

Po skríningu na odstránenie hrubých kúskov pevného materiálu sa likér z lisov nepretržite odstreďuje, aby sa odstránil olej. Olej je niekedy ďalej rafinovaný v konečnej centrifúge, proces známy ako leštenie, pred čerpaním do skladovacích nádrží. Rafinovaný olej je cenný a používa sa pri výrobe jedlých olejov a tukov, napríklad margarínu.

Vodná časť likéru, známa ako stickwater, obsahuje rozpustený materiál a jemné tuhé látky v suspenzii, ktorá môže predstavovať približne 9 % hmotnosti. Pevné látky sú väčšinou bielkoviny a stickwater môže obsahovať až 20 percent z celkového počtu pevných látok v rybách tak, že je zvyčajne dobre stojí za to obnoviť. Materiál sa získa odparovaním stickwater na hustý sirup obsahujúci 30-50 percent pevných látok, a niekedy na trh samostatne a známy ako kondenzované rozpustné ryby. Viac zvyčajne však koncentrovaný produkt je pridaný späť do tlače tortu a sušené spolu s ním, aby sa to, čo je známe ako celé jedlo.

Sušenie

Hoci v podstate jednoduchá operácia, značné zručnosti je potrebné, aby si podmienky sušenia tak akusi. Ak je jedlo nedostatočne sušené, plesne alebo baktérie môžu rásť; ak je presušený, môže dôjsť k popáleniu a nutričná hodnota jedla sa zníži.

Existujú dva hlavné typy sušičky, priame a nepriame. V priamom sušiči sa nad materiálom prenesie veľmi horúci vzduch pri teplote do 500°C, pretože sa rýchlo pochádže v valcovom bubne; ide o rýchlejší spôsob, ale poškodenie teplom je oveľa pravdepodobnejšie, ak proces nie je starostlivo kontrolovaný. Jedlo nedosiahne teplotu horúceho vzduchu, pretože rýchle odparovanie vody z povrchu každej častice rýb spôsobuje chladenie; za normálnych okolností zostáva teplota výrobku na úrovni približne 100 °C.

Najbežnejší typ nepriamej sušičky pozostáva buď z valca s parným plášťom alebo z valca obsahujúceho parné vyhrievané disky, ktoré tiež bubnové jedlo.

Veľká časť nepríjemného zápachu z rastlín rybej múčky pochádza zo sušičiek; nepriame sušičky, ktoré sa bežne používajú vo Veľkej Británii, spôsobujú menšie obťažovanie, pretože používajú menej vzduchu.

V Spojenom kráľovstve, kde sú hlavnými surovinami biele rybie výtoky, nie je štádium lisovania nevyhnutné, pretože materiál obsahuje len veľmi malé množstvá oleja. Biela rybia múčka môže byť vyrobená jednoduchším procesom varenia a sušenia. Využívanie naliehavého štádia sa však zvyšuje a existujú dva hlavné dôvody:

Rastlina má väčšiu flexibilitu v tom, že môže byť použitý pre biele a mastné ryby, alebo zmes oboch.

Odstránenie vody lisovaním, a odparovanie stickwater získané, je lacnejšie, pretože trojitý efekt výparníky použité sú účinnejšie, pokiaľ ide o použitie pary, ako sú sušičky.

BRÚSENIE A VRECOVANIE

Záverečné operácie sú brúsenie rozobrať všetky hrudky a častice kostí, a balenie jedlo do vriec alebo skladovanie v silách pre hromadné dodávky. Z továrne na rybiu múčku sa jedlo prepravuje do živočíšneho potravinového komplexu a odtiaľ na farmu. Problémy skladovania a prepravy sú popísané nižšie.

HYGIENA V TOVÁRNI

Kontaminácia materiálu počas spracovania môže vážne ovplyvniť kvalitu; mikroorganizmy ako Salmonella, ktoré môžu v konečnom dôsledku spôsobiť ochorenie u človeka, sa musia uchovávať mimo. Veľa sa dá urobiť dobrou upratovaním v závode, napríklad udržiavaním čistých podláh, stien a dopravníkov a oddelením "mokrých" a "suchých" oblastí zariadenia, ale samotné spracovateľské stroje sú často menej ľahko dostupné na čistenie. Kontaminovaná voda napríklad z doku by sa nemala používať na chladenie alebo na iné účely, ak môže prísť do styku s rybami alebo rybou múčku.

Teplota počas spracovania je zvyčajne dostatočne vysoká na to, aby zabila akúkoľvek prítomnú salmonelu, ale keď sa rastlina po zastavení reštartuje, je pravdepodobné, že v rastline bude stáť vlhké jedlo, ktoré nedosiahne dostatočne vysokú teplotu; z tohto dôvodu je teraz praxou USA recirkulovať jedlo vyrobené v prvých 45 minútach po začatí znova.

fish-powder-meal-production-line201906271714008210677

Parameter:

Číslo modelu

manipulačná kapacita

(kg/h)

Celkový výkon

(kw)

Spotreba pary Kg/h

Materiál

SSS-SF6 (SSS-SF6)

200 – 300 kg/h

21.4

300

Q345R/SUS304

SSS-Sf10 (SSS-Sf10)

400 - 500 kg/h

34.5

500

Q345R/SUS304

SSS-Sf25 (SSS-Sf25)

1000-1500kg/h

120

1000

Q345R/SUS304

SSS-Sf50 (SSS-Sf50)

2000- 3000 kg/h

198

2000

Q345R/SUS304

SSS-Sf100 (SSS-Sf100)

4000-5000kg/h

294

4000

Q345R/SUS304

SSS-Sf200 (SSS-Sf200)

7000 -8000 kg/h

342

6000

Q345R/SUS304

SSS-Sf300 (SSS-Sf300)

10000-12000kg/h

369

7000

Q345R/SUS304


Certifikát:

certificate      

Prečo si vybrať nás:


  1. 15 rokov profesionálnych skúseností s výrobou rybích strojov

  2. Závod na výrobu rybej múčky už v mnohých krajinách použil na preukázanie, že je spoľahlivý stroj

  3. máme silný servisný tím


Kontaktujte nás:

2020120915112529c66fd8228e4aa4a64ceeea23c01d53

  

Hot Tags: rybia múčka prášok výrobný závod nízke náklady, Čína, dodávatelia, výrobcovia, továreň, lacné, zľava, nízka cena

Vyšetrovanie

You Might Also Like