Charakteristika plastových výrobkov

- May 27, 2020-

Plastové výrobky sú vyrobené z plastu, pridaním polymerizácie alebo polymerizácie polykondenzačnej reakcie polyméru (makropolymérov), všeobecne známy ako plast (plasty) alebo živice (živice). Môže zmeniť zloženie a tvar voľne. Skladá sa zo syntetickej živice a plniva, plastifikátor, stabilizátor, mazivo, pigment a ďalšie prísady.

plastic products

Plastové výrobky: s plastovou surovinou, rôznymi plastovými výrobkami alebo komponentmi sú vyrobené spracovateľskými technológiami, ako je vstrekovanie, extrúzia a duté liatie

Plasty: materiály, ktoré môžu prúdiť a tvoriť v procese spracovania živicou (alebo monomérnou priamou polymerizáciou) ako hlavná zložka, zmäkčovadlá, plnivá, mazivá, farbivá a iné prísady ako pomocné zložky

Guma je rozdelená na prírodný kaučuk a syntetický kaučuk.

Prírodný kaučuk pochádza najmä z troch listových gumovníka. Keď sa epidermis tohto druhu gumového stromu reže, mliečna šťava vyteká, ktorá sa nazýva latex. Prírodný kaučuk možno získať koaguláciou, praním, liatím a sušením latexu.

Syntetická guma sa vyrába syntetickou metódou. Rôzne druhy gumy môžu byť syntetizované pomocou rôznych surovín (monoméry).


2. Charakteristika:

(1) Chemická odolnosť

(2) Väčšina z nich je lesklý.

(3) Väčšina z nich sú dobré izolátory

(4) Ľahké a silné

(5) Jednoduché spracovanie, masová výroba a nízka cena

(6) Široko používaný, všestranný, ľahko sa farby, časť vysokej teploty odolné