Poznáte výhody plastových výrobkov?

- Apr 21, 2020-

Výrobky z plastov sú všeobecné označenie života, priemyslu a iných výrobkov spracovaných plastom ako hlavnej suroviny. Vrátane plastov ako suroviny na vstrekovanie plastov, blistrov a iných výrobkov všetkých procesov. Plast je druh plastového syntetického polymérneho materiálu.

Plastové výrobky, syntetický kaučuk a syntetické vlákna tvoria v každodennom živote tri nevyhnutné syntetické materiály. Konkrétne, plast je druh materiálu s prírodnou alebo syntetickou živicou ako hlavnou zložkou a rôznymi aditívami, ktoré môžu byť formované do určitého tvaru pri určitej teplote a tlaku a udržujú tvar nezmenený pri izbovej teplote.

V porovnaní s inými materiálmi majú plastové výrobky nasledujúce funkčné vlastnosti:

1. Light weight

Plast je ľahký materiál s relatívnou hustotou medzi 0. 90-2. 2. Je zrejmé, že či plastický materiál môže vznášať sa na hladine vody, najmä penového plastu, pretože v ňom sú mikropóry, textúra je ľahšia a relatívna hustota je iba 0. 01. Vďaka tejto vlastnosti sú plasty vhodné na výrobu výrobkov, ktoré vyžadujú menšiu vlastnú hmotnosť.

2. Excellent chemical stability

Prevažná väčšina plastov má dobrú odolnosť proti korózii voči kyselinám, zásadám a iným chemikáliám. Najmä polytetrafluóretylén (F4), ktorý je všeobecne známy ako kráľ plastov, má lepšiu chemickú stabilitu ako zlato. Nepôjde to zlé, aj keď je prevarené v & quot; king water & quot; na viac ako desať hodín. F4 je ideálny materiál odolný voči korózii - kvôli svojej vynikajúcej chemickej stabilite.

3. Excellent electrical insulation performance

Bežné plasty sú zlé vodiče elektriny. Ich povrchový odpor a objemový odpor sú veľmi veľké, čo môže v digitálnej reprezentácii dosiahnuť 109-1018 ohmov. Dielektrický uhol stratového tangensu je veľmi malý, keď je medzné napätie veľké. Preto sa plasty často používajú v elektronickom a strojárskom priemysle.

4. Poor thermal conductor, with the function of noise reduction and shock absorption

Všeobecne povedané, tepelná vodivosť plastov je relatívne nízka, čo sa rovná tepelnej vodivosti ocele 1 / 75 - 1 / 225. Mikropóry penových plastov obsahujú plyn, ktorý má lepšiu tepelnú izoláciu, zvukovú izoláciu a nárazuvzdornosť.