Zložky krmív: odporúčané metódy na identifikáciu rybej múčky, sójovej múčky a otrúb

- Sep 05, 2019-

Ako hlavný vstup do šľachtiteľského procesu predstavuje krmivo spravidla viac ako 70% nákladov na kŕmenie. Kvalita krmiva priamo ovplyvňuje výhody poľnohospodárstva. Výrobky, ako sú koncentrované krmivá, kŕmne zmesi alebo kŕmne doplnkové látky zakúpené na trhu, musia byť doplnené o bielkovinové a energetické suroviny, ako sú rybia múčka, fazuľový koláč (pohánka) a otruby, aby sa vytvorilo krmivo s plnou cenou. Pri nákupe týchto kŕmnych surovín je ťažké posúdiť kvalitu výrobkov podľa vzhľadu. Nebezpečenstvá spôsobené falošnými prísadami do krmiva pre akvakultúru sú zvýraznené abnormalitami, ako je znížená hmotnostná strava, znížená výkonnosť, nedostatok energie a zvýšená úmrtnosť. Preto, aby ste sa vyhli nákupu falošného a podradeného krmiva, musíte pri kúpe krmiva podpísať kúpnu a predajnú zmluvu a zároveň si uschovať účtenku alebo faktúru alebo dokonca malé množstvo vzoriek atď., Aby ste dôkaz o budúcich sporoch o kvalite. Nasledujúce zariadenie na výrobu rybej múčky zavádza niekoľko jednoduchých metód identifikácie hlavných surovín:


1. Rybia múčka. Kvalifikovaná rybia múčka má rovnakú veľkosť častíc. Rybie oko má veľké množstvo svalovej vlákniny rýb a malé množstvo rybej kosti, rybích šupín, rybieho oka atď. Farba je svetlo žltá, žltkastohnedá alebo žltkasto zelená. Ruka má uvoľnený pocit, žiadnu aglomeráciu, lepivosť a rybiu žiabru. Chuť, bez zápachu. Falšované rybie múčky sa často miešajú s koláčom z bavlníkových semien, repkovým koláčom, močovinou, sedimentom a podobne. Existujú dva spôsoby identifikácie:


(1) Senzorické vyšetrenie. V falšovanej rybej múčke je možné vidieť nečistoty rôznych tvarov a farieb. Zriedkavé alebo chýbajúce vlákniny rybieho svalu, rybie kosti, rybie šupiny, rybie oči, atď., Prášok alebo granuly sú príliš jemné, ľahko aglomerovateľné, držia sa za ruky a spevňujú a rybia chuť je ľahká. Majte zápach.


(2) Skúška zápachu. Do trojuholníkovej banky sa dá vložiť asi 20 gramov rybej múčky a 10 gramov sójového koláča, pridá sa príslušné množstvo vody, prikryje sa viečko a zahrieva sa počas 15 až 20 minút, odstráni sa viečko. Ak cítite čpavok, znamená to, že je zmiešaný s močovinou.


2. Fazuľový koláč (粕). Falošný fazuľový koláč (粕) sa často zmieša so sedimentom, zlomkovou kukuricou alebo práškom z kameňa. Existujú dva spôsoby identifikácie:


(1) Metóda ponorenia do vody. Odoberte 25 gramov vzorky do misky obsahujúcej 250 ml vody, namočte ju 2 až 3 hodiny a potom jemne premiešajte. Pri zmiešaní s pieskom je zrejmé, že vrstvenie je zrejmé, horná vrstva je fazuľový koláč a spodná vrstva je sediment.


(2) Metóda identifikácie jódu. Odoberte malé množstvo vzorky a vložte ju do čistej bielej porcelánovej misky. Naneste niekoľko kvapiek jódu. Ak sa látka po 1 minúte zmení na modro-čiernu, znamená to, že je zmiešaná s kukuricou, ryžovou šupkou a podobne.


3. Bran. K falšovaným látkam v otrubách často patrí mastenec, ryžové otruby a podobne. Metóda identifikácie je: vloženie ruky do hromady otrúb a ak je na ruke biela a lepkavá, zmieša sa s mastencom. Držte hrsť otrúb a pevne ich držte. Môže to byť skupina čistých otrúb. Ak má pri uchopení pocit vydutia, znamená to, že je zmiešaný s ryžovými otrubami.