Potravinársky priemysel skúma a integruje internetové technológie

- Aug 26, 2019-

V posledných rokoch sa v celej krajine objavil „nový maloobchodný“ model, ktorý kombinuje online a offline, a vznik nových formátov priniesol nové výzvy pre bezpečnosť potravín. Ako podniky potravinárskeho priemyslu, ako sú výrobné linky na výrobu múky a tortilly, používajú kontrolu potravín, ako sú veľké údaje a cloud computing, na kontrolu bezpečnosti potravín ako tému spoločného záujmu. Akékoľvek zlepšenie kvality a úrovne bezpečnosti potravín je neoddeliteľné od uplatňovania nových technológií a procesov.

Za týmto účelom sa mnoho potravinárskych spoločností spolieha na základné technológie, pokračuje v inovácii série výrobkov a riešení a snaží sa vyvíjať zdravú výživu, prírodné výrobky a neustále uspokojovať nové potreby potravinárskeho priemyslu a konečnú spotrebu.

Záver: Priemysel je presvedčený, že so zlepšením životnej úrovne ľudí sa dopyt po potravinách zvyšuje a zvyšuje a potraviny sú spotrebiteľským priemyslom na trilióne s rýchlym rastom. V novej ére však majú tradičné potravinárske spoločnosti príležitosti a výzvy. Otázka, ako ísť dlhšie a dlhšie, stojí za zváženie.

Zrýchlenie mechanizácie, inteligentná výroba a skúmanie integrácie a rozvoja internetových technológií môžu pri súčasnom dodržiavaní rozvoja tradičného potravinárskeho priemyslu ďalej zvyšovať konkurencieschopnosť trhu.