Štyri dôvody, prečo ryby nemôžu niesť dopravu

- May 19, 2020-

polystyrene fish box

1. úplné a nie dočasne kŕmené

(1) predaj hotové ryby: prestať jesť pred odchodom z rybníka, a dávajte pozor na každodenné Mesh cvičenie. Pre dospelých rýb intenzívne kultivované v klietke alebo tečúca voda, je lepšie uzavrieť klietku pred odoslaním, aby sa ryby exkrétu intenzívne alebo udržať ju dočasne v krabici za 1-2 hodín, tak, aby zabezpečili hladký transport a výpis z rýb.

(2) preprava smažiť a poteru: pred odchodom z rybníka, je lepšie dočasne skladovať smažiť a poteru v čistej krabici alebo zväzku box pre viac ako 4-6 hodín (najmenej 2 hodiny). To sa nazýva "dočasné chov" a "visiace vody" nechať ryby prispôsobiť hustý stav v predstihu.


2. zlá kvalita vody a nedostatočný rozpustený kyslík

(1) pred predajom rýb sa musí zachovať kvalita vody. Ak amoniak dusíka a dusitan prekročiť štandard, otrava rýb bude v nebezpečnom stave, a stres sieťoviny bude ešte horšie. Po anoxické plávajúce hlavy, ryba postava často potrebuje niekoľko dní na zotavenie, takže je prísne zakázané vytiahnuť sieť predávať ryby po anoxické plávajúce hlavy.


(2) Čím nižšia je teplota vody, tým slabšie je schopnosť rýb pohybovať, tým menej kyslíka, ktoré potrebujú, tým nižšia je ich metabolizmus a bezpečnejšia ich preprava. Avšak, teplota rýb nemôže stúpať a klesať násilne. Vo všeobecnosti by teplotný rozdiel v tolerancii rýb nemal presiahnuť 5 ° c počas jednej hodiny. V lete, keď ťahanie rybí vozík pridať ľad, Nepoužívajte príliš veľa ľadu. Pridajte ľad potom, čo ryba je plná, aby sa zabránilo príliš veľký teplotný rozdiel s rybníka vody a nadmerné chladenie. Spôsobiť stres smrť alebo oneskorené chronickej smrti rýb.


3. Gill parazit chov

Gill bol poškodený parazitom a infikovaných baktériami. Mechanizmus regulácie osmotického tlaku rýb je ovplyvnený patologickými zmenami Gill a pečene, čo môže vyústiť do oslabenia alebo nesprávneho prispôsobenia funkcie opätovného sekrécie hlienu, keď je silne stimulovaná, čo vedie k fenoménu hrubej stupnice a odstraňovania vodného kameňa.


4. vodná nádrž a podzemné vody nie sú vhodné na prepravu

(1) voda na prepravu rýb by mala byť čerstvá, s dostatočným rozpusteným kyslíkom, menej organickej hmoty a nižšou teplotou vody. Pretože teplota vody je vysoká, metabolizmus rýb je energický a oxid uhličitý produkovaný respiráciou je veľa, keď koncentrácia dosiahne určitú úroveň, ryby budú komatózní a dokonca zomrú.

(2) podzemné vody je nedostatok kyslíka a živín. Tam sú niektoré škodlivé látky v podzemných vodách, ako je síra, ktoré nie sú vhodné pre prežitie rýb, a tam je veľký teplotný rozdiel s teplotou, aj keď to môže zaručiť vysokú mieru prežitia v doprave.

(3) odporúča sa prepravovať vodu pri teplote 6-25 ° c a k nebezpečným podmienkam dôjde, ak teplota presiahne 30 ° c. príliš vysoká teplota vody vedie k zvýšenej dýchanie rýb, a spotreba rozpusteného kyslíka vo vode je pomerne rýchly, čo nie je priaznivé pre diaľkovú dopravu. Ak je teplota vody príliš vysoká alebo sa prepravuje v sezóne s vysokou teplotou, teplota vody sa dá nastaviť ľadom.