Čerstvá rybia múčka!

- Oct 31, 2018-

Čerstvá rybia múčka!

Index čerstvosti bielkovín: VBN

Čerstvosť bielkovín je určená hladinou prchavého bázického dusíka (VBN) a histamínu.

Prchavá dusíkatá rybia múčka VBN s čerstvosťou 50 mg / 100 g, viac ako 150 mg / 100 g, ktorá začala kaziť, VBN viac ako 150 mg / 100 g rybej múčky, všeobecne nevhodné na použitie.

Priemerný obsah histamínu v histamínovo bielej rybej múčke bol 28 ppm a obsah červenej rybej múčky bol oveľa vyšší ako pri bielom rybích múčach. Priemerný obsah histamínu v červenej rybej múčke bol 267 ppm pri sušení parou, 442 ppm pri sušení priamym požiarom a 321 ppm v domácej rybej múčke, čo bolo nižšie ako pri sušení priamym ohňom. Možno dospieť k záveru, že obsah histamínu v domácej parnej rybej múčke je len nižší ako obsah dovezenej múky z parného rybieho mäsa, ale oveľa lepšie ako dovážané červené rybie múčky sušené priamo na oheň.

Index čerstvosti tuku

Čerstvosť tuku sa zvyčajne meria pomocou kyslosti, hodnoty peroxidu, TBA alebo AOM. Kŕmne podniky všeobecne používajú hodnotu kyseliny (AV) na určenie čerstvosti rybieho múčneho tuku. Vysoká hodnota kyseliny znamená vážnu hydrolýzu tukov a slabú sviežosť. Voľné mastné kyseliny zničia viskoelasticitu krmiva. Hodnota vysokej kyseliny sa nemôže použiť ako surovina na podávanie úhorov. Podľa analýzy a stanovenia sa hodnota kyslej hodnoty bielych rybích múčok pohybuje v rozmedzí 1 mg KOH / g, biela rybia múčka je 1-1,5 mg KOH / g, domáca červená rybia múčka je 3-5 mg KOH / g, dovážaná para - sušená červená ryba je 2,61 mg KOH / g a červená rybia múčka sušená priamo na oheň je 4-5 mg KOH / g. Preto sa biela rybia múčka zvyčajne používa ako surovina na kŕmenie úhorov a korytnačiek, pary Kyselinová hodnota sušeného dovezeného a domáceho červeného rybieho prášku by sa mala znížiť na menej ako 1,5 mgKOH / g.

Fyzické vlastníctvo

Farba: svetlo žltá až svetlo hnedá, nadmerné zafarbenie indikuje nadmerné vykurovanie, príliš plytké, čo indikuje nedostatočné ohrievanie. Farba celej šarže sójovej múky by mala byť v podstate rovnaká.

Chuť: Smažená sójová chuť, žiadna žlucnosť, plesne, koksovanie a bez zápachu surových bôbov.

Textúra: rovnomerná tekutosť, nepravidelné úlomky, práškové alebo zrnité, bez nadmernej nečistoty.

Špecifická hmotnosť: 0,515 - 0,65 kg / l

chemické zloženie

Sójová múčka obsahuje asi 43% bielkovín, lyzín 2,5% až 3,0%, tryptofán 0,6% až 0,7%, metionín 0,5% až 0,7%, cystín 0,5% až 0,8%; karotén je menej, len 0,2-0,4 mg / kg, rodamín a riboflavín 3-6 mg / kg, kyselina nikotínová 15-30 mg / kg, cholín 2200-2800 mg / kg. Sójová múčka je nedostatok metionínu, surové vlákno je hlavne zo sójovej kože, extrakty bez dusíka sú predovšetkým disacharidy, trisacharidy, tetrasacharidy, obsah škrobu je nízky, obsah minerálov je nízky, vápnik menej fosforu, vitamín A, B, B2 je menej , Tabuľka 2 odzrkadľuje porovnanie zloženia sójovej múčky a iných druhov ropných škrobov.