Domáca tortilla prax

- Aug 12, 2019-

materiál:

Bežná múka 500 gramov; 150 gramov vriacej vody; 160 gramov studenej vody; 50 gramov kukuričného oleja; 20 gramov sadla; 3 gramy soli.

praxe:

1 Múku a soľ najprv premiešajte, pomaly ju nalejte do vriacej vody a do cesta nalejte prútikom v smere hodinových ručičiek. Pokračujte v pomalom nalievaní do studenej vody a dobre premiešajte paličkami. Potom pridajte sadlo a ručne ho vyhladzujte. Cesto.

2 Zakryte plastovým obalom na 30 minút.

3 Položte na dosku na krájanie cesta, v priemere ju rozdeľte na 8 častí a na každé cesto rovnomerne naneste vrstvu kukuričného oleja, aby sa zabránilo prilepeniu.

4 Na ruky naneste kukuričný olej, cesto jemne premiešajte do koláča a hnajte ho do priehľadného priehľadného cesta pomocou valčeka.

5 Pomaly zložte dlhú stranu cesta na druhú stranu pomocou noža na tvár. Jemne trite obidve strany naložených rezancov oboma rukami a pomaly ich premiešajte obidvomi rukami, až kým sa nezrolovať do guľatého koláča, a jeden koniec úst zatlačte pod koláč.

Po 6 roliach naneste vrstvu kukuričného oleja na obe strany koláča a nechajte stáť 15 minút.

7 Valcované cesto opatrne rozvaľkajte na 0,5 cm hrubý guľatý koláč s valčekom. Každý je oddelený papierom na pečenie a vrstva papiera na pečenie je naskladaná jedna na druhú. Vložte ju do chrumky a vložte ju do chladničky. Ak ju chcete jesť, nemusíte ju rozmrazovať a vyberať.