Dômyselná metóda spracovania rybej múčky

- Jul 16, 2019-

Krmivo z rybej múčky pre hydinu. Maloobjemové spracovanie rybej múčky týmto spôsobom je nízke náklady a ľahko sa vyrába.

Po prvé, výber malých rýb, kreviet alebo spracovaných filé z rýb, hláv rýb, chvostov, mušlí, vnútorných orgánov atď. Sa môže použiť ako surovina na spracovanie rybej múčky. Solené suroviny by sa však nemali používať.

2. Varenie Suroviny sa odstránia z nečistôt a nečistôt, opláchnu vodou, zachytia a vypustia, umiestnia do látkového vrecka, umiestnia do parníka alebo na 20 minút naparia.

3. Stlačenie Vyberte tkaninu a pridajte kamene alebo iné ťažké predmety, aby ste stlačili vodu. Ak je množstvo veľké, je možné použiť mechanické lisovanie a počiatočný tlak je malý. Po vytlačení väčšiny vody sa tlak postupne zvyšuje až do vyschnutia.

4. Sušenie Sušené suroviny sa rovnomerne rozprestierajú na rohožke, aby boli suché, a často sa prevracajú, aby sa mohli časom vysušiť (obsah vody pod 12%), aby sa zabránilo rozpadu a zhoršeniu kvality.

V. Drvenie Sušené suroviny sa drvia. Je to hotový výrobok v papierovej alebo ľanovej taške. Ak je množstvo veľké, je možné ho rozdrviť na prášok. Ak sa rybia múčka skladuje dlhšiu dobu, mala by sa sušiť na dlhú dobu, aby sa zabránilo vlhkosti a plesniam.