Prehľad o svete rybej múčky a dopytu

- Nov 14, 2018-

Priemerným výstupným rybej múčky na svete je asi 6 miliónov ton, ktoré Čile a Peru tvoria viac než 3 milióny ton. Oni sú na svete dvoch najväčších vývozcov rybej múčky.

(1) Čína: Čína má najväčší dopyt rybej múčky. Ročná produkcia je okolo 700 tisíc ton, rybia múčka, ale vzhľadom na veľký dopyt, stále veľké dovoz. 95% zákazníkov sú všeobecné feed továrne a zvyšných 5% sú zmiešané v živočíšnej farme.

(2) Japonsko: Japonsko je odvetvie akvakultúry je prosperujúca, produkovať približne 24 miliónov ton krmív za rok, a priemernej ročnej dopyt rybia múčka je 500.000 600.000 ton. Rybia múčka sa používa hlavne pre akvakultúru a veľký podiel sa používa pri hnojivách. Japonsko je rybia múčka hlavne pochádza z dovozu a hlavnými dovoznými oblastiach sú sústredené na juhu.

(3 Spojené štáty: Vzhľadom na rozsiahle používanie syntetických bielkovín, Spojené štáty majú málo závislosť na rybej múčky. V posledných rokoch rybej múčky bol vyvezený a používa ako krmiva pre zvieratá.

(4) Čile: Čile je hlavným výrobcom a vývozcom z rybej múčky. V záujme rovnováhy ceny za jedlo domáce ryby, malé množstvá rybej múčky boli dovezené z rôznych krajín od roku 1997. Všeobecné kŕmnych továrne účet 20% zákazníkov, pričom 10% z nich sú self-miešanie v hospodárskych zvierat farmy, 7 sú tradičné kŕmenie farmy.

(5) Nórsko: Nórsko je výrobcom jedlo ryby. Rybia múčka sa používa hlavne na chov rýb. Domáci dopyt na chov rýb sa zvýšil výrazne, lososov a pstruhov dúhových medzi nimi.

(6) Nemecko: dopyt rybej múčky v Nemecku bol stabilný, a asi 150 tisíc ton ročne sú vyrábané v Nemecku. Rybia múčka je široko používaný v odstavené ošípané * kanál.