Princíp stroja na lúpanie arašidov

- May 26, 2020-

Arašidový škrupina je druh zariadenia na zbavenie arašidov. Stroj kombinuje lúpanie arašidov a oddelenie jadra. Úžitkový model má výhody malej a pohodlnej veľkosti, jednoduchej konštrukcie, pohodlnej obsluhy, nízkej spotreby energie, nízkej hlučnosti, dobrého čistiaceho účinku atď.

peanut peeling machine

pracovný princíp:

Stroj sa skladá hlavne z rámu, ventilátora, rotora, jednofázového motora, sita (dve veľkosti), násypky, vibračného sita, klinového remeňa a jeho hnacieho remeňa. Má jednoduchú a kompaktnú štruktúru, jednoduchú obsluhu, stabilný výkon, bezpečnosť a spoľahlivosť.

Po normálnej prevádzke zariadenia sa arašidy vkladajú do násypky rovnomerne a nepretržite. Arašidy sa zlomia opakovaným úderom, trením a zrážkou rotorov. Arašidy a zlomené arašidové škrupiny sú vystavené rotujúcemu tlaku vetra a fúkaniu rotora. Cez určité sito s otvormi (arašidy sa najskôr mlátia s veľkým sitom s otvormi, potom sa vyberie malé šupky a potom sa nahradia malým sitom s otvormi a potom sa vylúpajú) sa uskutoční filtrácia a separácia. Arašidová škrupina a zrno sú fúkané von z tela pôsobením rotujúceho ventilátora, zatiaľ čo jadro a časť malých plodov, ktoré neboli ošúpané, spadajú spolu do obrazovky špecifickej gravitácie. Po opätovnom preosievaní prechádza jadro z povrchu oddeľovacej obrazovky a do vrecka s guľometom otvorom pre materiál, zatiaľ čo malé ovocie, ktoré nebolo ošúpané, prechádza nadol z povrchu obrazovky, prúdi do výťahu cez vypúšťací kanál a potom je poslaná do mriežky jemných zŕn výťahom na sekundárne ostreľovanie a potom pomocou skríningu a triedenia špecifickej gravitačnej vetvy môžu byť dosiahnuté všetky šupky.