Nutričné charakteristiky a hlavné využitie rybej múčky

- Dec 10, 2018-

1. Minerálna rybia múčka je dobrým zdrojom minerálov. Obsah vápnika a fosforu je veľmi vysoký a podiel je vhodný. Všetok fosfor je k dispozícii fosfor. Obsah selénu v rybej múčke je veľmi vysoký až do 2 mg / kg. Obsahy jódu, zinku, železa a selénu v rybej múčke sú navyše veľmi vysoké a obsahujú správne množstvo arzénu.

2. Dostupná rybia múčka neobsahuje celulózu a iné ťažko stráviteľné látky. Má vysoký obsah tuku a vysokú efektívnu hodnotu rybej múčky. Je ľahké pripraviť vysokoenergetické krmivo s rybou ako surovina vo výrobe.

3. Rybia múčka s neznámym rastovým faktorom obsahuje neznáme faktory podporujúce rast. Táto látka nebola purifikovaná na zlúčeniny. Táto látka môže stimulovať rast a vývoj zvierat.

4. Vitamínová rybia múčka je bohatá na vitamíny typu B, najmä na vitamíny B12 a B2. Obsahuje tiež vitamíny rozpustné v tukoch, ako vitamín A, D a vitamín E.

Krmivo pre kožušinu sa používa pre niektoré kožušinové zvieratá, ako sú líšky a nigy. Kožušinové zvieratá sú prevažne mäsožravé. Existuje veľký dopyt po bielkovinách v ich raste. Kvalitná rybia múčka je prvou voľbou pre tieto krmivové suroviny.

Krmivo pre hospodárske zvieratá sa používa na kŕmenie ošípaných, kurčiat a iných zvierat. Tieto krmivá obsahujú vysokokvalitné bielkoviny, najmä mladé ošípané a kurčatá. Keďže mladé zvieratá sú v období intenzívneho rastu, dopyt po bielkovinách a podiel aminokyselín požadovaných v proteine sú relatívne veľké. Rybia múčka je živočíšna bielkovina a podiel aminokyselín v rybej múčke je najbližší tomu, ktorý vyžadujú zvieratá.

Krmivo vodných živočíchov sa používa ako hlavná surovina kŕmnych bielkovín pre vodné živočíchy, ako sú ryby, kraby a krevety. Rybia múčka má najbližší podiel aminokyselín potrebných pre vodné živočíchy. Pridávanie rybej múčky môže zabezpečiť rýchlejšie rast vodných živočíchov.