Výživová hodnota rybej múčky závisí od surovín a technológie spracovania rybej múčky

- Oct 25, 2018-

Nutričné charakteristiky rybej múčky: nutričná hodnota rybej múčky závisí od surovín a spracovateľskej technológie rybej múčky.

Spoločné charakteristiky jeho živín sú:

Vysoká biologická hodnota: vysoko kvalitný obsah peruánskej rybej múčky vo viac ako 60%, niektoré až 70%; domáce vysokokvalitné rybie múčky do 55%. Všetky druhy obsahu aminokyselín sú vysoké a vyvážené, takže ich biologická hodnota je tiež vysoká, je vyvážená výživa dobytka vysokej kvality.

Vysoká energia: rybia múčka obsahuje vysoký obsah tuku, dovážaná rybia múčka obsahuje asi 10% tuku; štandardy pre domáce rybie mäso pre 10% - 14%, ale niektoré až do 15% - 20%. Preto metabolická energia v rybej múčke je zvyčajne 11,7-12,55 MJ / kg pre kurčatá. Ale jeho tuk sa ľahko oxiduje, čo často vedie k nedostatku vitamínu A a vitamínu E s oxidáciou tukov a oxidáciou tukmi, je jednou z príčin spontánneho spaľovania rybej múčky.

Vysoký obsah vápnika a fosforu: rybia múčka obsahuje 3,8% až 7%, fosfor 2,76% až 3,5%, pomer vápnika k fosforu 1,4-2: 1, čím je kvalita rybieho mäsa vyššia, tým vyšší je obsah fosforu, je 100%. Počas skladovania sa však fosfor rozkladá od chemického rozkladu a stáva sa fosforom. Nízky bod vzplanutia fosforu je druhým dôvodom, prečo sa rybia múčka ľahko spontánne vznieti počas skladovania.

Vysoký obsah stopových prvkov: rybia múčka obsahuje šesť bežne používaných stopových prvkov, hlavne obsah zinku a selénu je najvyšší. Podľa analýzy každý kilogram morskej rybej múčky obsahuje 97,5 - 151 mg zinku, 213 mg múky na lov tuniakov, 60 mg čerstvej rybej múčky; každý kilogram morskej rybej múčky obsahuje 1,5-2,2 mg selénu, až 4 až 6 mg múky na lov tuniakov.

B je bohatý na vitamíny: je bohatý na cholín a vitamín B2. Podľa analýzy každý kilogram peruánskej rybej múčky obsahuje vitamín B27,1 mg, kyselinu pantoténovú 9,5 mg, vitamín H390 mg, kyselinu listovú 0,22 mg, cholín 3978 mg, kyselinu nikotínovú 68,8 mg, vitamín B12110 mg.

Obsahuje neznáme faktory podporujúce rast: presná zložka nebola vyčistená, takže nie je pomenovaná, ale jej účinok podporujúci rast sa uznáva a potvrdzuje.

Vysoká stráviteľnosť: stráviteľnosť kuracieho proteínu a tuku na rybej múčke bola 91% -93% a 78% -91%.

Vysoký obsah soli: dovážaná rybia múčka obsahuje asi 1,5% až 2,5% soli, štandardy pre domáce rybie múčky sú: 4% z prvých dvoch rybích múk, 5% z tretej rybieho múka, ale skutočné nezmazateľné rybie múčky prekročili štandardné, niektoré až 15 až 20%; av posledných rokoch falšovaná rybia múčka väčšinou z nízkeho obsahu soli, niekoľko falošných rybích múčok menej ako 1%. Vďaka vysokému obsahu soli a absorpcii vlhkosti podporuje rybia múčka reprodukciu baktérií, plesní a kvasiniek, čo spôsobuje nárast teploty, často spekanie a dokonca aj prirodzené, čo je ďalší dôvod, prečo rybia múčka ľahko spôsobuje spontánne horenie počas skladovania ,