Pôvod a nutričné vlastnosti rybej múčky

- Sep 29, 2018-

Od začiatku ľudia v oblasti rybolovu začali jesť rybia múčka. Je zaznamenané, že rybia múčka bola populárna na Ďalekom východe av Rímskej ríši v predkresťanskej ére. Od roku 1876 si Nóri pri výrobe chleba pridal rybia múčka. Počas druhej svetovej vojny vyrábalo Nemecko vysokokvalitné jedlo z rybieho jedla, ktoré sa používalo ako náhrada vajec pri pečení chleba.

Výživové vlastnosti:

Efektívna energetická hodnota

Rybia múčka neobsahuje žiadne ťažko stráviteľné látky, ako je celulóza, vysoký obsah surového tuku, vysokoúčinná energetická hodnota rybej múčky, rybia múčka ako surovina vo výrobe sa dá ľahko pripraviť vysokoenergetické krmivo.

vitamín

Rybí múčok je bohatý na vitamíny B, najmä vitamín B12, obsah B2 je vysoký, ale obsahuje aj vitamíny A, D a vitamíny E rozpustné vo vode.

minerálne

Rybia múčka je dobrým zdrojom minerálov, obsah vápnika, fosforu je vysoký a podiel je vhodný, všetok fosfor je k dispozícii fosfor. Obsah selénu v rybej múčke je veľmi vysoký, čo môže dosiahnuť viac ako 2 mg / kg. Okrem toho obsah jódu, zinku, železa a selénu v rybej múčke je tiež vysoký a obsahuje mierne množstvo arzénu.

Neznámy rastový faktor

Rybej múčka obsahuje neznáme faktory podporujúce rast, ktoré ešte neboli purifikované na zlúčeniny, ktoré stimulujú rast a vývoj zvierat.