Výkonnosť inovácie a pokrok v oblasti vybavenia rybej múčky

- Jun 14, 2018-

Zariadenie na rybej múčke pridáva homogenizátory a používa rybej múčky, železa a piesku na rôzne rýchlosti odpruženia, aby odstránili železo, piesok, organické plasty a iné nečistoty v surovej rybej múčke. Okrem toho sa v procese používania ukazuje aj inovatívnejšie a pokročilejšie:

1. Teplý vzduch sa použije namiesto pôvodnej nepriamej pary ako zdroja tepla na sušenie a účinnosť vykurovania sa výrazne zlepší. Očakáva sa, že spotreba energie bude viac ako 30% oproti pôvodnému výrobnému zariadeniu.

2, bude prijímať nízkoteplotné rýchle krátkodobé sušenie technológie, môže účinne chrániť aminokyseliny v rybej múke nie je zničená, takže strata skutočných bielkovín v rybej múčke z pôvodných 15-30% na menej ako 5% na splnenie alebo prekročenie normy rovnakej rybej múčky.

3. udržiavanie dizajnu v stave uzavretého podtlaku a nepretržitú automatizovanú výrobu s vysokou účinnosťou, nízkou spotrebou energie a bez znečistenia životného prostredia.

Pokročilé a inovatívne zariadenie na výrobu rybej múčky zvyšuje vynikajúcu kvalitu produktov z rybej múčky a účinok spracovania je rýchlejší.