VBN z čerstvej rybej múčky zvyčajne nie je vyššia ako 110 mg / 100 g

- Nov 14, 2018-

Bielkovinové znehodnotenie rybej múčky je spôsobené predovšetkým oxidačným rozkladom škodlivých mikroorganizmov, ako sú baktérie, ktoré spôsobujú poškodenie, ktoré produkujú niektoré toxické látky, ako je histamín, prchavý bázický dusík, biogénne amíny (putrescín, cadaverín, chlórpromazín atď.), Indol, merkaptán, sirovodík, fekálny zápach atď.

VBN (dusík na báze soli na báze soli): Niektoré prchavé amíny (ako napríklad dimetylamín a trimetylamín, najmä trimethylamín, ktoré sú produkované mikrobiálnou redukciou kvartérnych amínov) a amoniak, ktoré sú hlavnými zložkami zápachu zničenej rybej múčky, bakteriálna reprodukcia, aminokyseliny a iné zlúčeniny obsahujúce dusík sa nachádzajú v rybej múčke. Zvyšuje sa s poklesom čerstvosti. Majú nízku teplotu varu, prchavosť a zásaditosť (mikrobiálne pôsobenie počas rozpadu surových rýb, spracovanie a skladovanie rybej múčky). Všeobecne povedané, sviežosť je zvyčajne vynikajúca, keď obsah VBN rybej múčky je nižší ako 50 mg na 100 g a viac ako 150 mg naznačuje, že sa začalo rozkladať. VBN z čerstvej rybej múčky zvyčajne nie je vyššia ako 110 mg / 100 g.

Biogénne amíny sa zvyčajne syntetizujú z rozpadajúcich sa mikroorganizmov a všeobecne sa považujú za potenciálne toxické. Vedľajšie produkty s určitým stupňom rozpadu (vrátane mäsovej a kostnej múčky, krvnej múčky, perníkovej múčky, kuracieho mäsa a rybej múčky) sú zvyčajne najpočetnejšími zdrojmi biogénnych amínov. Existuje mnoho druhov biogénnych amínov, vrátane histamínu (miestneho hormónu syntetizovaného z histidínu), tyraminu (syntetizovaného z tyrozínu), cadaverínu (syntetizovaného z lyzínu) a cicavčích polyamínov (vrátane putrescínu, arginínu a spermínu) syntetizovaných z ornitínu. Biogénny výskum amínov sa uskutočnil už skôr u hospodárskych zvierat a hydiny a získali sa mnohé cenné závery. Relatívny výskum o krmivách pre ryby a krevety je veľmi obmedzený a záver sa tiež značne líši od toho, čo sa týka hospodárskych zvierat a hydiny.

Štúdie nás varovali, že biogénne amíny nemusia byť vždy považované za toxické alebo chemicky vyvolané potraviny, ale môžu byť tiež použité ako nehormonálne rastové promótory.

Domáca rybia múčka VBN je jedným z ukazovateľov čerstvosti surových rýb, ale pri vysokoteplotnom spracovaní rybej múčky sa čiastočne vyparí. Voľné aminokyseliny tvoria biogénne amíny s rôznymi mikrobiálnymi účinkami, ako je histamín histidínu, lysín kadaverín, arginín putrescín a tryptofán tryptofán. Tieto biogénne amíny sú neprchavé a môžu účinne zobrazovať čerstvosť surových rybích výrobkov, ako je rybia múčka a iné sušiace produkty. Ale v procese výroby rybej múčky, niektoré biogénne amíny budú rozpustené v odpadovej kvapaline. Tuk v rybách môže byť tiež oxidovaný na aldehydy a ketóny a rozložený na glycerol a rôzne mastné kyseliny. Kyselinová hodnota sa používa na stanovenie rozkladu tuku na mastné kyseliny. Okrem prchavých dusíkatých a biogénnych amínov sa môžu v procese proteolýzy a zhoršenia stavu tela vytvoriť aj iné látky.