Použitie a klasifikácia rybej múčky

- Oct 17, 2018-

Rybia múčka je vysoko bielkovinová surovina, ktorá bola odmastená, dehydratovaná a prášková s jednou alebo viacerými rybami ako surovinami.

Jeho hlavnou aplikáciou je poplatok za zvieratá, ako napríklad:

1. Krmivo pre hospodárske zvieratá

Na kŕmenie ošípaných, kurčiat a iných zvierat musia tieto krmivá obsahovať vysokokvalitné bielkoviny, najmä mladé ošípané a kurčatá. Pretože mladé zvieratá sú v období intenzívneho rastu, dopyt po bielkovinách a podiel aminokyselín v proteíne sú veľké a rybia múčka ako živočíšna bielkovina, podiel aminokyselín je najbližší k aminokyselinám, ktoré zvieratá vyžadujú.

2.Kvarené krmivo pre zvieratá

Hlavná surovina pre krmivové bielkoviny vo vodných živočíchoch, ako sú ryby, kraby a krevety. Pomer potrebných aminokyselín pre rybiu múčku a vodné živočíchy je najbližší. Pridaním rybej múčky sa môže zabezpečiť, že vodné živočíchy rastú rýchlejšie.

3.Krmivo pre zvieratá

Pre niektoré kožušinové zvieratá, ako sú líšky, cvrčky atď., Sú kožušinové zvieratá väčšinou mäsožravé, dopyt po bielkovinách pri raste je vyšší, vysoko kvalitná rybia múčka ako bielkovinová surovina je prvou voľbou pre tieto zložky krmív pre zvieratá.

Mohol by byť rozdelený do troch typov podľa kvality rybej múčky:

1. Odmastená parná rybia múčka:

Výrobný proces odtučnenej rybej múčky sa spracováva sériou procesov, ako je varenie, lisovanie, oddeľovanie tuhých látok a kvapalín, separácia olej-voda, sušenie, chladenie, triedenie a drvenie. Produkovaná produkcia proteínov z rybieho múka je medzi 62% a 70%, VBN je zvyčajne ≤120, hodnota kyslosti je medzi 2 a 7, stráviteľnosť pepsínu je medzi 90% a 97% a soľ je medzi 1-3.

2. Polosladená rybia múčka:

Vzhľadom na dlhší čas sušenia rybej múčky nie je zadný sprej včas a ryby a voda sú čiastočne lisované po spreji, takže VBN (všeobecne 150-250), vysoká cena histidínu a rybej múčky mierne červenohnedej, jemnejšia charakteristiky, proteín je všeobecne medzi 60% a 66%, hodnota kyslosti je vyššia ako odtučnená rybia múčka, pepsínová stráviteľnosť je medzi 80-90, soľ je medzi 4,5-5,5. Semienka rybej múčky a odtučnenej rybej múčky majú veľký rozdiel v zápachu a mierne tečkovanom zápachu. Náklady na polosušovanie sú oveľa nižšie ako náklady na skimming.

3. plnotučná rybia múčka:

Po rybe varenie varením, ryby a voda vstupujú priamo do vysúšanej sušičky. Bez toho, aby sa stlačili, voda a priamová a varená ryba priamo vstúpia do sušiacej nádrže. Obsah oleja v rybách bude veľmi malý, obsah tuku je relatívne vysoký v porovnaní s odtučnenou rybou, tvar získaného rybieho mäsa je veľmi jemný, obsah bielkovín je medzi 55% a 62%, VBN je všeobecne medzi 200-500 a hodnota kyseliny je relatívne vysoká. Pepsinová stráviteľnosť je medzi 80-90, obsah soli je relatívne vysoký a zápach je veľmi odlišný od odtučnenej rybej múčky, takže kvalita je horšia než kvalita polotučne odtučnenej rybej múčky.