Aké sú dôležité ukazovatele rybej múčky, ktorú neviete

- Dec 10, 2018-

Rybia múčka je druh krmív vyrobených z celých rýb alebo odpadov z rýb (hlava, chvost, plutvina, vnútornosti atď.) Varením, lisovaním, sušením a drvením. V súčasnosti je produkcia rybieho mäsa na svete okolo 7 miliónov ton, najväčšie produkujúce krajiny sú Čile, Peru, Japonsko, Spojené štáty atď. Nórsko, Dánsko, Južná Afrika, Island a Thajsko sú tiež významnými výrobcami rybej múčky , Medzi nimi majú Čile a Peru najvyššie výnosy. Rybacia múčka v Číne začala neskoro a väčšinou sa sústreďovala v Zhejiang, Guangdong, Shandong, Fujian a ďalších pobrežných provinciách. Rybia múčka je v Číne široko používaná. Dovážaná rybia múčka pochádza z Peru.

Nutričné vlastnosti: Výživová hodnota rybej múčky sa značne líši rôznymi druhmi, metódami spracovania a podmienkami skladovania. Rybia múka, ktorá sa v Číne bežne používa, sa týka rybích múčok vyrobených z celých rýb ako suroviny bez zvyškov alebo cudzích látok.

1. Obsah surového proteínu v rybej múčke je vysoký, ktorý sa pohybuje od 40% do 70%. Kvalita bielkovín je dobrá, biologická hodnota je vysoká; bohatý na množstvo esenciálnych aminokyselín, vrátane lyzínu, tryptofánu, metionínu, obsahu cystínu je vysoký; obsah arginínu je relatívne nízky; obsah lyzínu z dovezenej rybej múčky môže byť až 5%, domáca rybia múčka približne 3% až 3,5%, aminokyselinová rovnováha.

2. Termálna rybia múčka neobsahuje celulózu a lignín. Úroveň dostupnej energie závisí od obsahu surového tuku a popola. Rybia múčka obsahuje 5% - 12% surového tuku, vo všeobecnosti asi 8%, nie viac ako 12%. Obsah surového tuku je príliš vysoký, aj keď je energetická hodnota vysoká, ale ľahko oxiduje žlčnosť a znižuje nutričnú hodnotu. Vysoký obsah popola tiež znižuje energetickú hodnotu. Rybia múčka zvyčajne obsahuje 5% až 7% vápnika a 2,5% až 3,5% fosforu. Fosfor existuje najmä vo forme fosforečnanu vápenatého a má vysokú mieru využitia. Pod podmienkou kvalifikovaného obsahu surového tuku môže metabolická energia dovezenej rybej múčky dosiahnuť 11,72-12,55MJ /. Metabolická energia domácej rybej múčky je 10,25 MJ / alebo vyššia, ak je obsah proteínov medzi 50% a 55%.

3. Vitamínové a minerálne rybie múčky sú bohaté na vitamíny B, najmä vitamín B12 a vitamín B2. Rybia múčka obsahuje aj vitamíny A, D, E a ďalšie vitamíny rozpustné v tukoch. Obsah vápnika a fosforu v rybej múčke je veľmi vysoký a podiel je vhodný. Všetok fosfor je k dispozícii fosfor. Medzi stopovými prvkami je obsah železa vysoký, dosahuje 1500 až 2000 mg /, nasleduje zinok, selén a zinok, dosahuje viac ako 100 mg /, obsah selénu je 3 až 5 mg / a obsahuje vhodné množstvá arzénu. Obsah jódu morských rýb je vyšší.

4. Rybia múčka s neznámym rastovým faktorom obsahuje štyri alebo šesť rastových faktorov, ktoré môžu stimulovať rast a vývoj zvierat.