Aké sú dôležité ukazovatele rybiu múčku, ktoré nepoznáte

- Nov 22, 2018-

Rybia múčka je druh krmiva vyrobená z celých rýb alebo rýb odpadu (hlava, chvost, fin, vnútornosti, atď) varenie, lisovanie, sušením a drvením. V súčasnosti Svetová produkcia rýb sa jedlo je asi 7 miliónov ton, najväčší krajinách výroby sú Chile, Peru, Japonsko, USA a tak ďalej, zatiaľ čo Nórsko, Dánsko, Juhoafrická republika, Island a Thajsku sú tiež hlavnými výrobcami rybej múčky. Medzi nimi, Chile a Peru majú najvyššie výnosy. Rybia múčka priemyslu v Číne začali neskoro, a väčšinou sústredená v Zhejiang, Guangdong, Shandong, Fujian a iné pobrežné provincie. Rybia múčka je široko používaný v Číne. Dovezené ryby jedlo pochádza z Peru.

Nutričné vlastnosti: nutričnú hodnotu rybej múčky značne líši s rôznych druhov, spracovanie metód a podmienok skladovania. Rybej múčky, ktorý je široko používaný v Číne, sa vzťahuje na čistý rybej múčky vyrobené z celých rýb ako suroviny bez rezíduí alebo cudzích častíc.

1. obsah dusíkatých látok z rybej múčky je vysoká, od 40% do 70%. Kvalita bielkovín je dobrá, biologická hodnota je vysoká; bohaté na škálu esenciálnych aminokyselín, vrátane tryptofán lyzín, metionín, cystín obsah je vysoká; arginín obsah je relatívne nízka; dovezené ryby jedlo lyzín obsah môže byť rovnako vysoká ako 5%, domáce ryby jedlo asi 3 – 3,5%, rovnováhu aminokyselín.

2. tepelné rybej múčky neobsahuje celulózy a lignínu. Úroveň využiteľnej energie závisí od obsahu tuk a popola. Rybia múčka obsahuje 5% - 12% tuk, všeobecne o 8%, nie viac ako 12%. Obsahu tuku je príliš vysoká, hoci energetická hodnota je vysoká, ale ľahko oxidujú žltnutiu a zníženie nutričnej hodnoty. Vysoká popola tiež znižuje energetickú hodnotu. Rybia múčka všeobecne obsahuje 5% - 7% vápnika a 2,5-3,5% fosforu. Fosfor hlavne existuje vo forme fosforečnan vápenatý a má vysoké využitie rýchlosť. Pod podmienkou kvalifikovaných obsahu tuku, metabolické energie dovážané rybia múčka môže dosiahnuť 11.72-12.55MJ/. Metabolická energia domácich rybia múčka je 10.25MJ / alebo vyšší obsah bielkovín je medzi 50% a 55%.

3. vitamín a minerálne rybej múčky sú bohaté na vitamíny B, predovšetkým vitamínu B12 a vitamínu B2. Rybej múčky obsahuje vitamíny A, D, E a ďalších vitamínov rozpustných v tukoch. Obsah vápnika a fosforu v rybej múčky je veľmi vysoká a podiel je vhodný. Všetky fosfor je k dispozícii fosforu. Medzi stopové prvky, obsah železa je vysoká, dosiahol 1500-2000 mg / nasleduje zinok, selén a zinok, dosahuje viac ako 100 mg / obsah selénu je 3-5 mg /, obsahujúce vhodné arzénu. Obsah jódu v morských rýb je vyššia.

4 neznámy rastový faktor rybia múčka obsahuje štyri alebo šesť rastové faktory, ktoré môžu stimulovať rast a vývin živočíchov.