Aké sú dôležité ukazovatele rybej múčky?

- Aug 02, 2019-

Rybia múčka je krmivo vyrobené z celých rýb alebo rybieho odpadu (rybia hlava, rybí chvost, plutvy, vnútorné orgány atď.), Varené, lisované, sušené a rozomleté na prášok. V súčasnosti predstavuje svetová produkcia rybej múčky asi 7 miliónov ton. Krajiny s najväčšou výrobou sú Čile, Peru, Japonsko, Spojené štáty atď. Zároveň sú Nórsko, Dánsko, Južná Afrika, Island a Thajsko tiež hlavnými producentmi rybej múčky. Z nich majú najvyššiu produkciu Čile a Peru.

Po prvé, výživové vlastnosti: Nutričná hodnota rybej múčky sa veľmi líši v závislosti od druhu, spôsobov spracovania a podmienok skladovania. Rybia múčka široko používaná v Číne sa vzťahuje na čistú rybiu múčku, ktorá sa vyrába z celých rýb a neobsahuje cudzie látky. 1. Surová bielkovina Rybia múčka má vysoký obsah surových bielkovín v rozmedzí od 40% do 70%. Proteín má dobrú kvalitu a vysokú biologickú hodnotu; je bohatý na všetky druhy esenciálnych aminokyselín, medzi ktorými sú vysoké lyzín, tryptofán, metionín a cystín; obsah arginínu je relatívne nízky; dovezený obsah lyzínu z rybej múčky môže byť až vyšší ako 5%, domáca rybia múčka je približne 3% - 3,5% a pomer aminokyselín je vyvážený. 2, tepelná energia Rybia múčka neobsahuje celulózu a lignín, úroveň dostupnej energie závisí od obsahu surového tuku a popola. Rybia múčka obsahuje 5 až 12% hrubého tuku, zvyčajne okolo 8% a nemala by byť vyššia ako 12%. Obsah surového tuku je príliš vysoký, aj keď je táto hodnota vysoká, ale je ľahké oxidovať žluknutosť a znížiť nutričnú hodnotu. Vysoký obsah surového popola tiež znižuje energetickú hodnotu. Rybia múčka obvykle obsahuje 5% - 7% vápnika a 2,5% - 3,5% fosforu. Fosfor je prevažne vo forme fosforečnanu vápenatého a miera jeho využitia je vysoká. V prípade kvalifikovaného obsahu surového tuku môže metabolická energia dovážanej rybej múčky dosiahnuť 11,72 - 12,55 MJ / kg. Domáca rybia múčka nie je bludná a metabolická energia je 10,25 MJ / kg alebo vyššia, ak je obsah bielkovín 50% až 55%. 3, vitamíny a minerály Rybia múčka je bohatá na vitamíny B, najmä vitamín B12, vitamín B2. Rybia múčka obsahuje tiež vitamíny rozpustné v tukoch, ako sú vitamíny A, D a E. Obsah vápnika a fosforu v rybej múčke je vysoký a tento pomer je vhodný. Všetok fosfor je k dispozícii fosfor. Medzi stopovými prvkami je vysoký obsah železa až do 1 500 - 2 000 mg / kg, po ktorom nasleduje zinok, selén, obsah zinku 100 mg / kg alebo viac, obsah selénu 3 až 5 mg / kg a obsahuje vhodné množstvo. arzénu. Morské ryby majú vyšší obsah jódu. 4. Neznáme rastové faktory Rybia múčka obsahuje faktory podporujúce rast, ktoré stimulujú rast a vývoj zvierat. Odhaduje sa, že existuje 4 alebo 6 druhov.

Po druhé, použitie rybej múčky by malo venovať pozornosť problému 1, problém s dopingovým falšovaním Pretože cena rybej múčky je drahšia, takže súčasný trhový fenomén falšovania rybej múky je vážnejší, rozmanitosť sutín a jej rozmanitosť, krvná múčka, perie prášok, koža, močovina, síran amónny, repkový koláč, bavlníkový koláč, prášok vápnika atď., sú väčšinou krmivá, ktoré sú lacné a majú nízku účinnosť trávenia. Preto by sa pri nákupe malo identifikovať pomocou senzorických, mikroskopických vyšetrení a analytických testov. 2. Obsah soli Obsah soli v rybej múčke by nemal byť príliš vysoký a povolené hodnoty sa líšia. Japonská vývozná rybia múčka je stanovená na 3% alebo menej a americké predpisy sú 3% alebo viac a 7% alebo menej. Soľ rybej múčky vyrobená v Číne je príliš vysoká a niektoré dokonca dosahujú 30%. Táto rybia múčka sa nemôže použiť ako krmivo. Vysoká soľ v strave môže spôsobiť otravu soľou a kurča je najcitlivejšie. 3, plesnivé poškodenie a problém oxidačnej žluknutia Rybia múčka je krmivo s vysokým obsahom živín, v skladovacom procese, za podmienok vysokej teploty a vysokej vlhkosti a ľahko sa formuje a kazí, kazí a dokonca aj samovoľne horí, takže kvalita kŕmne zmesi ovplyvňujú rast a vývoj zvierat; Rybia múčka s príliš vysokým obsahom tuku, nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v nesprávnom skladovaní sa ľahko oxidujú za vzniku aldehydov, kyselín, ketónov atď., Ktoré sa zhoršujú a páchnu, a chutnosť a kvalita sa výrazne znížia. Rybia múčka by sa preto mala skladovať na vzduchu a na suchom a tmavom mieste. Ak pridáte antioxidanty, účinok je lepší. 4. Pridávanie množstva Množstvo rybej múčky pridanej do výživy mladých zvierat a hydiny by malo byť menšie ako 10% a dospelý dobytok a hydina by mali byť menšie ako 5%. Na zníženie nákladov sa nesmie pridať doplnková výživa konečných ošípaných.