Aké sú kroky pri spracovaní rybej múčky? Aké Podrobnosti by sme venovať pozornosť?

- Dec 06, 2018-

Rybia múčka je druh krmiva a vysoko kvalitné organické hnojivo, ktoré je vyrobené z rýb s nízku ekonomickú hodnotu alebo nekvalitné a odpadových materiálov v procese produkty vodného prostredia na spracovanie a výrobu. Rybie múčky výroby sa delí na mokrej a suchej metódy. V súčasnosti suché výroba je hlavnou metódou. (1) vlhké výrobný proces (1) proces tok. Výrobný proces: 2. spracovanie operácie:

A. Po odvážení suroviny je kŕmené do shredder a nakrájame na malé kúsky (malé ryby potrebujú nie drvené), a potom do sporáka. Najprv privádzaná priamo do pary a miešadlo zapnutá a neustále mieša. Po asi 10 minútach, nahrádza nepriame steam, ktorý varí asi 15 minút tak, aby teplota v hrnci dosiahne 90-95 C. B. Varené materiál posiela Skrutka lis skrutku dopravníka a drvený tortu pevné odosiela surovej Drvič na drvenie. Drvený tekutina obsahuje ešte veľa bielkovinové častice, ktoré môžu vymôcť valcovaním sito pred tlakovej kvapaliny je oddelená a vysuší do hotových výrobkov. Tekutá časť oddelí rybí olej odstredivé separácie a prírodné sedimentácie, samostatné riešenie rozpustný proteín z rybieho tuku, a potom vákuové koncentrát a spray suché forme kvalitné rybej múčky. C. ryby jedlo koláče stále obsahujú veľa vody. Jednoduché sušenie, tortu by rozdrvil zhruba a potom sušené v sušičke asi 30 minút, tak, aby jeho obsah vlhkosti je nižší ako 10%. Potom je poslaný na magnetické drviča absorbovať železa a iných nečistôt v rybej múčky. Po preosievanie, je hotové rybej múčky. Po ochladení ho uložené vo vreciach alebo vypúšťané z továrne. (3) hlavné zariadenie: a. Prevodové hobbing drvič B. varič, sendvič, tlaku odolávať s miešadlom. C. primárnej brúska a brúska magnetická. D: koľajových obrazovky s otvorom menej ako 30 mm. (2) proces suchého.

Technologický proces: 2. technologické operácie: a. veľké kusy suroviny nakrájame parný sušička, steam varenie a sušenie, čas je asi 4 hodiny, teplota je 100-105 C. V procese parenie a sušenie, miešač na centrálne šachtové vode a sušiace stroje udržiava miešaním zabrániť koksu suchým. Parenie a sušenie stupeň by zvládol podľa skutočnej prevádzky a všeobecné vlhkosť by zvládol na cca 10%. Ak sa používa ako non-odtučnené rybej múčky, môže byť zabalené po parenie a sušenie, a prešli inšpekcie. Ak sa používa ako nízkotučné rybej múčky, mali odmastí podľa procesu. B. Degreasing rybej múčky obsahuje stláčanie metódy a metódy extrakcie rozpúšťadlom, ktoré sa bežne používajú v Číne. Metódy je najprv vybrať veľké množstvo nečistôt, kým horúce rybej múčky do tlače, tuk bude vytlačená von. Vo všeobecnosti, obsah oleja z rybej múčky je asi 12% pomocou skrutkovacím tlače. Je ťažké znížiť obsah oleja ďalej. Proces extrakcie je zložité a vyžaduje špičkovej technológie. Obsah oleja z rybej múčky sa môže skrátiť na menej ako 2%.

(3) hlavné zariadenie: a. parná sušička: horizontálne dvojité bunda, centrálne šachtové vybavené miešadlom. B. Stlačte tlačidlo: špirála typu. C. štandard kvality rybej múčky (pozri SC118-83)