Aké sú bežné kroky spracovania rybích múčok

- Sep 13, 2018-

LOGO SHORT.JPG

1. Normálne sušenie priamym vykurovaním

Väčšina spracovania rybej múčky sa uskutočňuje niekoľkými spracovateľskými krokmi varenia, lisovania, sušenia, brúsenia a balenia. Zásada spracovania rybej múčky je relatívne jednoduchá, ale kvalita vyrábaného rybieho múka sa značne líši v dôsledku rôznej sviežosti surovín a rôznych techník spracovania a spracovania. Po varení ryby sa bielkovina koaguluje, dôjde k vyčerpaniu veľkého množstva vody a oleja a varená ryba sa posunie do perforovanej rúrky a zmiešaná kvapalina na kvapalnú olejovú a vodnú rybu sa vytlačí, aby sa zanechali aglomeráty. Ryby vychádzajú zo zadnej časti kompresora. Rybí kvapalina zmiešaná s olejom a vodou sa oddelí olejom a vodou za vzniku rybieho oleja a rybej vody. Rybia voda sa pridá do aglomerovaných rýb potrubím späť do stroja a vysuší, aby sa celá rybia múčka. Sušenie rybia múčka je rozdelené do dvoch režimov: sušenie priamym vykurovaním a nepriame sušenie. Sušenie priameho vykurovania má veľký vplyv na kvalitu rybej múčky. Teraz sa mení na nepriame alebo nízkoteplotné sušenie vo vákuu. Napokon sušené rybie kosti sa rozomelú na prášok a pridávajú sa do rybej múčky na balenie.

2. Sušenie parou pri nízkych teplotách

Tri prísne požiadavky na kvalitné spracovanie rybích múčok: čerstvosť rýb, rýchle sušenie pri nízkej teplote a chladenie pred balením.

Čerstvosť rýb: Rybárska flotila má moderný chladiaci systém, ktorý zabezpečuje čerstvosť rýb. V krátkom čase, s použitím obrovských a progresívnych výrobných zariadení, sa ryby môžu rýchlo a vo veľkom množstve vyrábať do rybej múčky.

Rýchly proces sušenia pri nízkych teplotách (dvojstupňový proces sušenia): Prvým krokom je sušenie parou. Pretože parný systém pracuje pri nízkom tlaku, jeho prevádzková teplota je o 30 stupňov Celzia nižšia ako takzvaná umývačka riadu. Účinne udržiava vysokú stráviteľnosť rybej múčky. Druhá fáza využíva systém nepriameho sušenia teplým vzduchom na zvýšenie kvality rybej múčky pred inými závodmi na spracovanie rýb.

Keď je proteín na vysokej teplote, jeho aminokyselinová štruktúra sa zmení. V praktických aplikáciách sa znižuje stráviteľnosť rybej múčky. V tradičnom procese je konečný krok sušenia a nie je dostatočná vlhkosť na ochranu bielkovín, takže ohrev spôsobí, že teplota bude naďalej stúpať a proteín bude koksovaný a poškodený. Aby sa zabránilo poškodeniu bielkovín, je vo výrobnom procese použitý dvojstupňový nepriamy proces sušenia teplým vzduchom namiesto bežného konvenčného systému priameho sušenia. To je kľúčom k udržaniu vysokej stráviteľnosti rybej múčky. Dokázalo sa v chove hydiny, kaprov, kaprov a kreviet, pričom sa používajú rovnaké čerstvé suroviny, čo môže zvýšiť stráviteľnosť o 2% v tele ako rybí múčok vyrobený konvenčným systémom na sušenie parou.