Detekcia dusíkatých a dusíkatých látok je všeobecný termín pre látky obsahujúce dusík v rybej múčky.

- Dec 10, 2018-

Domáce rybie múčky mikroskopov Leica bol použitý na detekciu zmes rybej múčky, Rybia kosť, váhy ryby a rybie vnútornosti. Charakteristika situácie inšpekcie sú nasledovné:

Rybie mäso: veľké častice, hrubý povrch, vláknitú štruktúru, žltej alebo hnedej, transparentné, tvarované rozbité kopyto šliach, zdá sa, že elastické.

Rybie kosti: vrátane rybie kosti, rybie lebky, priesvitný alebo nepriehľadný fragmenty rôznych veľkostí a tvarov, biely k bielemu a žltá. Niektoré rybie kosti sú jantárovej farby, hladký povrch, štíhle a špicaté, chrbtice-ako. Starostlivé pozorovanie ukazuje, že rybie kosti fragmenty majú charakteristiky veľký koniec alebo malý koniec. Priesvitné s textúrou vpredu, pevný a nepružný lebky.

Mierka: Rovné alebo kučeravé rias list, takmer transparentné, s sústredných. Rybie oko: Povrch je roztrieštené, s mliečna sférických častíc, priesvitné, lesklé a tvrdé.

Chemická detekcia

Detekcia dusíkatých látok je všeobecný pojem obsahujúce dusík látok v rybej múčky, vrátane true bielkovín a non-proteínové látky obsahujúce dusík, tá hlavne obsahuje voľné aminokyseliny, dusičnanov, amoniaku a tak ďalej. Domáce rybie múčky dusíkatých látok je všeobecne 45-55%, dovezené ryby jedlo surových bielkovín je spravidla 60-67%. Metóda stanovenia je Kjeldahlovej banky metódy s konkrétne kroky.

Detekcia dusíkatých pravda bielkovín odráža obsah všetkých látok, ktoré obsahujú dusík, ale nemusia odrážať skutočné proteín časti. Preto je potrebné určiť skutočný bielkovín. Proteín môže zrazenina solenie s soli ťažkých kovov v určitých alkalickom prostredí. Táto zrazenina je nerozpustný v horúcej vode, nebielkovinového dusíka je rozpustný vo vode. Usadeninu spláchnite teplou vodou a odstráňte vo vode rozpustný dusík. Zostávajúce sedimentov boli stanovené Kjeldahlovou metódou a obsah bielkovín, pravda bola získaná. Pomer pravda proteín dusíkatých mohol používa na určenie, či rozpustné látky bielkoviny obsahujúce dusík boli začlenené do rybej múčky. Metódy stanovenia:

Predúpravu vzoriek: vzorka 1-2 g v 200 ml kadičky, pridá sa destilovaná voda 50 ml, do varu, pridajte 1% síranu meďnatého 20 ml, rozruch počas pridávania, miešajte jednu minútu po pridaní, miesto pre viac ako 1 hodinu alebo prenocovať, filtrovať sediment so stredne rýchly filter na kvalitatívne papier, umyte zvyšok opakovane horúcou vodou nad 70 ° C do filtrátu. No SO2-4 (vziať 5% roztok testovanej chloridu bárnatého 5 kvapiek povrch misky, pridáme 2 mol/liter kyseliny chlorovodíkovej 1 kvapku, kvapka do filtrátu v čiernom pozadí pozorovania sa no bielych zrážok). Filtračný papier a zvyšok sú zabalené a dajte do rúry. Vzorka sa vysuší za 2 hodiny pri teplote 65-75 C. Vzorka sa vylúhuje do banky spolu s filtračným papierom.

Potom dusíkatých merala a skutočný obsah bola stanovená. Pomer obsahu pravda bielkovín na obsah dusíkatých látok je pomer rybej múčky pravda proteínu. Dusíkatých látok by mali spĺňať požiadavky na výrobky, pomer pravda bielkovín by mal zodpovedať nasledujúce hodnoty: importované rybia múčka sa menej ako 80%, domáce rybej múčky by nemal byť nižší ako 75%. Kedy namerané ryby jedlo pravda proteín pomer menší než vyššie uvedenú hodnotu, rybia múčka je zmiešaný s nebielkovinového dusíka vo vode rozpustných látok.