DuPont uvádza na trh nový enzým pre zdravé a chutné jogurty bez kompromisov

- Dec 05, 2020-

DuPont Nutrition & Biosciences (DuPont) 5. decembra 2020 oznámila severoamerické spustenie spoločnosti Versilk™ ktorá je poslednou zo svojho sortimentu enzýmov, ktorá pomáha výrobcom jogurtov a nápojov dosiahnuť optimálnu štruktúru a chuť v jogurtoch, pitných mliečnych výrobkoch a iných pitných fermentovaných výrobkoch. Výrobcovia môžu dosiahnuť svoje značky-priateľské ciele s týmto natívnym enzýmom, easy-to-use spracovanie pomoci.

Mliekari a výrobcovia nápojov už dlho zápasia s formuláciou jogurtov s vysokým obsahom bielkovín. Posilnenie mlieka a mliečnych výrobkov alebo jogurtu na rastlinnej báze na dosiahnutie vyššieho obsahu bielkovín môže mať za následok zvýšenú hrúbku a horké poznámky v konečnom výrobku.

Táto inovácia je enzýmom modulujúcim viskozitu pre aplikácie s vysokým obsahom bielkovín, ktorý výrobcom poskytuje nový spôsob, ako zabezpečiť požadovanú viskozitu, v ústach a chuťový profil, ktorý spĺňa potreby spotrebiteľov pre zhovievavý výrobok so zdravotnými výhodami. Umožňuje výrobcom mliečnych výrobkov a rastlinných jogurtov dosiahnuť až 14 percent bielkovín v konečnom výrobku - 30 percent nárast oproti tomu, čo je bežné dnes.

Versilk™ je tiež jednoduché implementovať do zavedenej produkcie jogurtu, je pridaný s kultúrami a môže pomôcť priniesť potenciálne zlepšenie chuti a fermentácie čas, v závislosti na proteínovej báze. Je všestranný v mnohých typoch výrobkov.