Čerstvá rybia múčka

- Nov 14, 2018-

Index čerstvosti bielkovín: VBN

Čerstvosť bielkovín je určená hladinou prchavého bázického dusíka (VBN) a histamínu.

VBN z prchavých dusíkatých jedál na báze soli má dobrú sviežosť v rozmedzí 50 mg / 100 g. Viac ako 150 mg / 100 g naznačuje, že začalo hniť. Rybia múka s VBN nad 150 mg / 100g nie je vhodná na bežné použitie.

Priemerný obsah histamínu v histamínovo bielej rybej múčke je 28 ppm. Obsah histamínu v červenej rybej múčke je oveľa vyšší ako obsah bielych rybích múčok. Priemerné dovážané parné sušenie je 267 ppm, dovážané priame sušenie na oheň je 442 ppm a domáca rybia múčka je 321 ppm, čo je nižšie ako pri dovezenej priamej sušičke na oheň. Je zrejmé, že obsah histamínu v domácej parnej rybej múčke je len nižší ako obsah dovezenej pary z rybieho mäsa, ale oveľa lepšie ako v prípade dovezenej ryžovej múky sušenej priamo na oheň.

Index čerstvosti tuku

Čerstvosť tuku sa zvyčajne meria pomocou kyslosti, hodnoty peroxidu, TBA alebo AOM. Kŕmne podniky všeobecne používajú hodnotu kyseliny (AV) na určenie čerstvosti rybieho múčneho tuku. Vysoká hodnota kyseliny znamená, že hydrolýza oleja je vážna a čerstvosť nie je dobrá. Voľná mastná kyselina zničí viskoelasticitu krmiva. Hodnota vysokej kyseliny nemôže byť použitá ako surovina pre úhor. Podľa analýzy a stanovenia je kyslosť bieleho rybieho múka na priemyselných lodiach menšia ako 1 mg KOH / g, múčka bieleho rybieho mora je 1-1,5 mg KOH / g, domáca červená rybia múčka je 3-5 mg KOH / g, dovážaná parná sušená červená rybia múčka je 2,61 mg KOH / g a červená rybia múčka sušená priamym ohňom je 4-5 mg KOH / g. Preto sa biela rybia múčka na priemyselných lodiach a pobreží vo všeobecnosti používa ako kŕmna surovina pre úhory a korytnačky a rybí múčky sušené parou. Kyselinová hodnota sušeného dovezeného a domáceho červeného rybieho prášku by sa mala znížiť na menej ako 1,5 mgKOH / g.

Fyzické vlastníctvo

Farba: svetlo žltá až svetlo hnedá, nadmerné zafarbenie indikuje nadmerné vykurovanie, príliš plytké, čo indikuje nedostatočné ohrievanie. Farba celej šarže sójovej múky by mala byť v podstate rovnaká.

Chuť: Smažená sójová chuť, žiadna žlucnosť, plesne, koksovanie a bez zápachu surových bôbov.

Textúra: rovnomerná tekutosť, nepravidelné úlomky, práškové alebo zrnité, bez nadmernej nečistoty.

Špecifická hmotnosť: 0,515 - 0,65 kg / l

chemické zloženie

Sójová múčka obsahuje približne 43% proteínov, 2,5% -3,0% lyzínu, 0,6% -0,7% tryptofánu, 0,5% -0,7% metionínu, 0,5% -0,8% cystínu, menej karoténu, iba 0.2-0.4 mg / mg / kg luciferínu a riboflavínu, 15-30 mg / kg niacínu, 2200-2800 mg / kg cholínu. Sójová múčka je nedostatok metionínu, surové vlákna sú hlavne zo sójovej pokožky, extrakty bez dusíka sú predovšetkým disacharidy, trisacharidy a tetrasacharidy, obsah škrobu je nízky, obsah minerálov je nízky, vápnik je nízky, fosfor je vysoký, vitamín A, B2 je nízka. Tabuľka 2 odzrkadľuje porovnanie zloženia sójovej múčky a iných druhov ropných škrobov.