Domáca rybia múčka vyžaduje väčšiu časť aminokyselín v proteíne

- Oct 08, 2018-

Krmivo pre domáce vtáky sa používa na kŕmenie zvierat *, ako napríklad ošípané a kurčatá. Tieto diéty obsahujú vysoko kvalitné proteíny, najmä mladé ošípané a kurčatá. Keďže mladé zvieratá sú v období intenzívneho rastu, dopyt po bielkovinách a požiadavka veľkého podielu aminokyselín v bielkovinách, rybej múčky ako živočíšnej bielkoviny, podiel aminokyselín a potrieb zvierat je najbližší.

Krmivo pre vodné živočíchy sa používa ako hlavná surovina pre vodné živočíchy, ako sú ryby, kraby a krevety. Rybia múčka a vodné živočíchy potrebujú najpodobnejšiu časť aminokyselín a pridávanie rybej múčky môže rýchlejšie zabezpečiť rast vodných živočíchov.

Krmivo pre kožušinu sa používa pre niektoré kožušinové zvieratá, ako sú líšky, nigy atď. Väčšina kožušinových zvierat je mäsožravých a v ich raste existuje veľký dopyt po bielkovinách. Vysoko kvalitná rybia múčka je prvou voľbou pre tieto krmivové suroviny.

Výrobný proces polotovovej rybej múčky je rovnaký ako proces odtučnenej rybej múčky. Je to všetko prostredníctvom varenia, lisovania, separácie oleja a vody, primárneho sušenia a sekundárneho sušenia. Rozdiel je v tom, že po oddelení oleja a vody sa oddelená voda (obsahujúca soľ, nečistoty, tuky a jemné čiastočky rybej múčky) postrieka späť do polotučne odtučnenej rybej múčky. V sušiarni sa rybia múčka zmieša s rybacou múčkou a suší sa spolu, čím sa zvyšuje výťažnosť múky a znižuje sa strata svalového tkaniva spôsobená hnilobou malého a čerstvého telesného tuku. Kvôli dlhšiemu času schnutia sa farba rybej múky nestráca v čase a ryby a voda sú čiastočne stlačené pri postreku späť, VBN (všeobecne medzi 150 až 250), hodnota histidínu je vysoká, ryby jedlo je mierne načerveno-hnedé, vlastnosti sú jemné, proteín je všeobecne medzi 60% a 66%, hodnota kyslosti je pomerne vysoká a stráviteľnosť pepsínu je medzi 80-9%. 0, slanosť je medzi 4,5 -5,5. Vôňa čiastočne odtučnenej rybej múčky a odtučnenej rybej múčky je úplne iná, s mierne ranntídnou vôňou. Náklady na odmasťovanie sú oveľa nižšie ako náklady na odmasťovanie.