Ako si vybrať najlepšie ryby jedlo s najlepším pomerom cena výkon (1)

- Sep 29, 2018-

Rybia múčka je druh vysoko kvalitné bielkoviny živočíšneho pôvodu suroviny. Okruhliakovú vyváženým aminokyselinovým hrá veľmi dôležitú úlohu v podpore rastu zvierat a rozvoja, a je široko používaný v kŕmnej zmesi. Ako svetových zdrojov rybolovu ukazujú klesajúci trend každý rok na svete ryby jedlo produkcie v posledných rokoch má tiež značný pokles, ceny tiež podstatne vzrástli. Podľa štatistík, ročných váženej priemernej transakčnej ceny Peruánsky priamy oheň červenej rybej múčky v čínskych prístavov v roku 2010 bolo asi 11.000 juanov/tonu a cene zvýšil o 100% oproti roku 2005. Vysoká cena rybej múčky priniesla závažné problémy kŕmiť podniky, ktoré potrebujú viac strnulé rybej múčky na kontrolu nákladov výrobkov. Ako si vybrať ryby jedlo s najlepší pomer ceny a výkonu je naliehavý problém pre Krmivárske podniky.

Po prvé, prikladajú veľký význam pre bezpečnosť produktov rybie múčky.

1. mikrobiálnej kontaminácie

Rybia múčka je jednoducho znečistené Salmonella a Escherichia coli. Krmivo, spracované ryby jedlo kontaminované nad patogénnymi baktériami spôsobí vážne poškodenie kultivované objekty. Prepravu a skladovanie, rybia múčka sa vyhnúť mikrobiálnej kontaminácie a detekcia patogénnych baktérií a kontrolu, preto pri výrobe, zohráva dôležitú úlohu bezpečnosť krmív.

2. ohrozenie histamínu a gastrínu.

Histamín (histamín) je druh biogenic amínov, ktoré je veľmi jedovatý pre zvieratá. Pri živočíšnych bielkovín surovín sú kontaminované baktérií obsahujúcich histamín dekarboxylázy, napríklad Proteus Morgagni alebo bezfarebný histamín baktérie, baktérie budú množiť za vhodných environmentálnych podmienok produkovať silnú rozkladu a dekarboxylácie histidín živočíšne bielkoviny, teda výrobu histamínu. Vyšším obsahom histamínu, vážnejšie znehodnotením proteínu. Molekulový vzorec je C 5 H 9 N 3. Keď telo príjem histamínu viac ako 100 mg (alebo 1,5 mg / kg telesnej hmotnosti) môžu spôsobiť alergické otravu.

Derivát histamín, známy ako Gizzarosin, je tvorená reakcie zadarmo histamínu a jeho metabolitu histamínu v rybej múčky s proteín (epsilon-aminokyseliny lyzín) v rybej múčky počas výroby rybej múčky, ktorý sa ohrieva alebo sušený nad 130 stupňov Celzia pod priamym ohňom. Myogastric erosin má oveľa silnejšie toxicitou ako histamín. Jej patogenita je 100 krát vyššia ako histamín. To môže podporiť sekréciu žalúdočnej kyseliny, tak podporí vred žalúdka zrohovatelá membrány a krvácanie. To bolo hlásil, že 2.2 ppm svalov žalúdka erozívnej látky môžu stimulovať sekréciu žalúdočnej kyseliny u hydiny, spôsobuje ochorenie žalúdka, čo vedie k * hnačku, poškodenie pečene a podobne.

Obsah histamínu alebo myogastricin v rybej múčky súvisí sviežosť surových rýb, druhy rýb a technológia spracovania. Napríklad svalové červené ryby obsahuje 100-1000mg/kg voľného histamínu, ktorý môže rýchlo premeniť na histamín základe množeniu. Rybia múčka vyrobená z rýb, ktoré nie je čerstvé alebo znehodnotením je veľmi vysoký obsah histamínu. Sušené a sušené ryby jedlo je príliš vysoké z dôvodu spracovania teploty, čo môže viesť k zvýšeniu obsahu erozívnej látky vo svaloch a žalúdka. Úhory a mäkké škrupiny korytnačka feed zvyčajne nepoužívajú priamym ohňom sušený rybej múčky.

Ak rybia múčka obsahuje vysokú koncentráciu histamín alebo myogastric erosin, bude predstavovať vážnu hrozbu pre bezpečnosť krmív. Preto pri výrobe vysoko kvalitné krmivo, mokré odmasťovanie parný rybej múčky s histamín monitorovania index sa vyberajú účinne zabezpečiť bezpečnosť krmív.