Ako si vybrať najlepší rybej múčky s najlepším pomerom cena výkon (2)

- Sep 29, 2018-

Dve. Analyzovať a porovnávať vnútornej kvality rybej múčky.

1. čerstvosť rybia múčka

(1) sviežosť index bielkoviny: VBN

Sviežosť a bielkovín je určované úrovňou prchavých základne dusíka (VBN) a histamín.

A. nestále soľ-založené dusíka-rybia múčka VBN do 50mg / 100g sviežosť, viac než 150mg / 100g, ktoré začalo rozkladať, VBN viac než 150mg / 100g rybej múčky, vo všeobecnosti nie sú vhodné na použitie.

B. Priemerná histamín obsah histamínu-biela rybia múčka bola 28 ppm a obsahom histamínu červené rybej múčky bola oveľa vyššia ako u bieleho rybej múčky. Priemerná steam-sušené dovážané rybia múčka bola 267 str./min, suché-sušené dovážané rybej múčky bol 442 ppm a domácich veľmi kvalitná rybia múčka bola 321 ppm, ktorý bol nižší ako u dovážaných červené rybej múčky sušené direct-vystrelil. Preto obsahom histamínu domácich high-grade parný rybej múčky je len horší ako dovezené parný rybej múčky, ale oveľa lepšie, než že dovezené priamo-Fire sušené červené rybej múčky.

(2) register čerstvosti tuku

Sviežosť a tukov je obvykle meraná podľa kyslosti, peroxidové číslo, TBA alebo AOM. Krmivárske podniky vo všeobecnosti použiť kyslosti (AV) zistiť čerstvosti rýb jedlo tuku. Vysoká hodnota kyseliny znamená vážne hydrolýzou tukov a chudobnými sviežosti. Voľných mastných kyselín zničí viscoelasticity krmivo. Vysokej kyslosti možno nie ako surovina pre úhora krmivo. Podľa analýzy a odhodlanie, kyslosti biela rybia múčka je v rozmedzí 1 mg KOH/g, brehu biela rybia múčka je 1-1,5 mg KOH/g, domáce červené rybia múčka je 3-5 mg KOH/g, importované steam-sušené červené rybia múčka je 2.61 mg KOH/g , a priameho ohňa sušené červené rybia múčka je 4-5 mg KOH/g. Preto biela rybia múčka sa všeobecne používa ako veľmi kvalitná surovina pre úhora a korytnačka krmivo. Ak kyslosti dovážanými a domácimi červené rybej múčky sušené parou je nižšie ako 1,5 mg KOH/g, biela rybia múčka môže čiastočne nahradiť ako krmivo pre úhory a korytnačky. Priamym ohňom sušené červené rybia múčka sa používa ako krmivo zložka vo všeobecnosti vodných krmivo a hospodárskych zvierat feed.

2. výživa

(1) hodnotenie kvality rybej bielkoviny

Rybia múčka je dôležitou surovinou živočíšneho proteínu. Je veľmi dôležité zhodnotiť kvalitu bielkovín. Pepsín stráviteľnosť je dôležitým základom pre hodnotenie kvality bielkovín. Priemerné dovezené biela rybia múčka je asi 90% a priemerné dovezené červené ryby jedlo je približne 95% priemerného domáceho červené rybia múčka je asi 92%, čo je medzi dovezených rýb červenej kostnej múčky a biele ryby.

(2) aminokyseliny analýzy a porovnania

Proteín sa skladá z asi 20 druhov základných kyselín, z ktorých lyzín, metionín, fenylalanín a ďalších 10 sú esenciálne aminokyseliny, ktoré môžete nie sú syntetizovať rýb. Rovnováhu aminokyselín zloženie má veľký vplyv na stráviteľnosť bielkovín. Zloženie aminokyseliny rôzne ryby jedlo je iný a rôznych plemien rýb pre potreby aminokyseliny sú tiež odlišné, takže Krmivárske podniky majú určité preferencie pre rybej múčky.

Je vidieť z vyššie uvedeného porovnania že je relatívne vysoký obsah metionínu v biela rybia múčka, esenciálna aminokyselina zloženie je podobné ako úhor feed štandard a histidín obsah je všeobecne menej ako 1,2%, ktorý je vhodný pre vysoko kvalitné krmivo. Esenciálnych mastných kyselín zloženie domáceho červené rybia múčka je ideálny. Obmedzené aminokyseliny obsah v krmive krevety a úhora, lyzín, metionín a fenylalanínu, je vyššia ako u bieleho rybej múčky a nutričnej hodnoty bielkovín je aj vyšší. Obsah alanín, prolínu a glycínu v červenej rybia múčka, najmä domáce červené ryby prášok, je podobný ako u bieleho rybej múčky. Obsah kyseliny asparágovej a glutámovej kyseliny metionín je vyššia ako síh prášok. Nutričnú hodnotu domáce parný rybia múčka je len horší ako biela rybia múčka a super dovezené parný rybej múčky.

Stručne povedané, hodnotenie kvality jedla ryby závisí nielen na bielkoviny a iné konvenčné živín a senzorických ukazovateľov, ale aj na čerstvosť index, pepsín stráviteľnosť index, aminokyselín a mastných kyselín zloženie, inak jednostranným záverom padne.