Nutričná hodnota rýb

- Nov 14, 2018-

(1) vysokej biologickej hodnoty: obsah bielkovín vysokej kvality dovezeného rybia múčka je viac ako 60%, niektorí ako vysoko ako 70% a obsah bielkovín v domácom vysokokvalitné rybej múčky je viac ako 55%. Všetky druhy aminokyselín sú vysoké a vyrovnané, takže ich biologickej hodnoty je tiež vysoká. Sú to kvalitné krmivá pre vyváženie stravy hydiny.

(2) vysoká energetická: rybia múčka obsahuje s vysokým obsahom tuku, importované rybej múčky obsahuje asi 10% tuku; domáce ryby jedlo štandard je 10% - 14%, ale niektoré až o 15% - 20%. Metabolizmu energie v rybej múčky je preto zvyčajne 11,7-12,55 MJ / kg kura. Ale jeho tuk je ľahko oxidujú, čo často vedie k nedostatku vitamínu A a vitamínu E s oxidácie oleja. V rovnakom čase, oxidácii tuku zahreje, ktorý je jedným z dôvodov pre Samozápalné rybej múčky.

(3) vysoký obsah vápnika a fosforu: rybia múčka obsahuje 3,8% - 7% vápnika a 2.76% - 3,5% fosforu. Lepšia kvalita rybej múčky, vyšší obsah fosforu, miera využitia fosforu je 100%. Ale počas skladovania, fosfor je oddeliť od chemického rozkladu a stáva sa fosfor. Druhým dôvodom prečo rybia múčka je náchylný Samozápalné počas skladovania je, že bod vznietenia elementárneho fosforu je veľmi nízke a môžu spontánne zapáliť bez otvoreného ohňa.

(4) vysoký obsah stopových prvkov: rybia múčka obsahuje šesť stopových prvkov bežne používané u kurčiat, najmä zinok a selén. Podľa analýzy, každý kilogram seafish jedlo obsahuje 97,5-151 mg zinku, 213 mg tuniaka jedlo a 60 mg sladkovodné ryby jedlo, a 1,5-2,2 mg selénu a 4-6 mg jedla tuniaka.

(5) B je bohatá na vitamíny: obzvlášť cholínu a vitamínu B2. Podľa analýzy na kilogram Peruánsky rybia múčka obsahuje vitamín B27.1 mg, kyselina pantoténová 9,5 mg, vitamín H390 mg, kyselina listová 0,22 mg, cholín 3978 mg, kyselina nikotínová 68,8 mg, vitamín B12110 mg.

(6) obsahuje neznámy rastové faktory: presné ingrediencie nie boli purifikované, takže nie je pomenovaný, ale jeho rast podporujúci efekt je uznávaný a potvrdil.

(7) vysoká stráviteľnosť: stráviteľnosť kuracie bielkoviny a tuk, rybia múčka bola 91 – 93% a 78% - 91% v uvedenom poradí.

(8) vysoký obsah soli: soľ obsah importované rybia múčka je asi 1,5% - 2,5%. Vnútroštátna norma domácich rybia múčka je 4% z prvej a druhej triede rybej múčky a 5% rybej múčky tretej triedy, ale skutočný nefalšovaný rybej múčky presahuje normy, z ktorých niektoré sú rovnako vysoká ako 15% - 20%. V posledných rokoch pančované rybej múčky väčšinou má nízky obsah soli a niektoré falošné rybej múčky je menej ako 1%. Pretože jeho vysoký obsah soli a savosťou, rybia múčka je priaznivé pre rozmnožovanie baktérií, plesní a kvasiniek, čo spôsobuje nárast teploty, často zasychaniu a mildewing a dokonca samovznietenia. To je ďalší dôvod prečo rybia múčka je náchylný Samozápalné počas skladovania.

Na záver, rybia múčka nie je len dobrý živočíšnych bielkovín krmivo pre vyrovnávanie bielkovín a aminokyselín, ale aj dobré krmivo pre vyrovnávanie minerálnych látok, najmä stopových prvkov.