Aplikácia a výkonnosť Slicer

- Jun 14, 2018-

Rybia kaša a nakladané rybie filé patria medzi základné potraviny, ktoré čínski ľudia milujú. Vzhľadom na zložitosť a zložitosť rybieho filé však väčšina ľudí chce jesť rybie filé, keď chcú ísť do reštaurácií a reštaurácií, aby si mohli vychutnať jedlo. Nechcú si to robiť doma. Ale v skutočnosti robiť rybie filé nie je toľko problémov. Teraz stačí len malý krájač, aby ste urobili vynikajúce rybie filé doma.

Stroj na rezanie rybích rezov môže byť použitý v jednom stroji na rezanie čerstvých rýb rôznych hrúbok, ako je trávnatý kapor, čierna ryba, sleď, kapor, mandarínka, tilapia a ryby. Krájač na rôzne kondicionovanie: rezané ryby môžu byť vyrobené z nakladaných rýb, ryby kaše, varené ryby, pečené ryby. Rybacie filé narezané rezačkou sú rovnomerné, majú rovnakú hrúbku a rýchlosť krájania a hrúbka rezu sa môžu ľubovoľne upraviť. Prevádzku je možné vykonať niekoľko minút a jedna alebo dve nezkušené osoby môžu obsluhovať stroj. Krájač ryby je ľahký a kompaktný, zaberá menej miesta a ľahko sa pohybuje. Hlavné časti sú vyrobené z vynikajúcej nehrdzavejúcej ocele, krásny vzhľad, v súlade s národnými normami hygieny potravín. Dopravné a krájacie časti využívajú špeciálnu technológiu s nízkym odporom, dobrým tvarovaním a pohodlnou údržbou a demontážou a čistením. Pre rôzne pracovné prostredie. Stroj na krájanie rýb má vysokú pracovnú účinnosť, čo zodpovedá 8-12 pracovníkom, ktorí rezali rybie filé súčasne. Je to skutočne nízky vstup a vysoko efektívne, čo šetrí peniaze a prácu. Šikmé zariadenie na rybie filé je vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, ktorá je trvanlivá a odolná voči opotrebovaniu. Čepele sú vyrobené z dovezených materiálov. Po špeciálnom procese tepelného spracovania je ostrý a trvanlivý, s dobrými výsledkami rezania a spĺňa štandardy hygieny potravín. Metóda stroja je jednoduchá, ľahko ovládateľná, bezpečná a spoľahlivá, čepel sa ľahko oddelí a umyje, hrúbka rezu a uhol skosenia možno prispôsobiť, nie je možné nastaviť podľa zvyku, čepeľ je pevná, rezanie povrch je hladký, vhodný pre šikmé rezanie lososa, úhora atď. Ryby alebo šľahané bravčové brucho a iné mäso. Automatický krájač je vhodný pre továreň na spracovanie mäsa, továreň na spracovanie vodných produktov, veľký potravinársky a nápojový priemysel a ďalšie jednotky.

Skate fisher note:

1. Stroj by mal byť umiestnený na stabilnom mieste. Stroj na kolesách by mal uzamknúť kolieska.

2. Potvrďte, že na vstupe stroja nie je žiadna cudzia látka. Pripojte napájací zdroj a uzemňovací kábel podľa pokynov na obrazovke.

3. Keď je zariadenie v prevádzke, nevkladajte ruky do zariadenia. Ak sa náhodou dostanete do vášho oblečenia, stlačte tlačidlo núdzového zastavenia.

4. Po použití stroja skontrolujte, či ste pred čistením odpojili napájanie; časť okruhu sa nedá vyčistiť. Pri odstraňovaní a umývaní dávajte pozor na ostré časti, ako napríklad rezačka.