Aký je rozdiel medzi parnou rybou a priamou požiarnou rybou

- Oct 19, 2018-

Parná rybia múčka a dovážaná rybia múčka sú pri spracovaní veľmi odlišné. Nasleduje podrobný úvod:

1.priamo požiarna rybia múčka

Spracovanie bežnej rybej múčky s priamym požiarom sa väčšinou uskutočňuje niekoľkými spracovateľskými krokmi varenia, lisovania, sušenia, brúsenia a balenia.

Princíp spracovania rybej múčky je pomerne jednoduchý, ale kvalita vyrobenej rybej múčky sa značne líši v dôsledku rôznej sviežosti surovín a rôznych techník spracovania a spracovania. Po varení rýb sa bielkovina koaguluje, dôjde k vyčerpaniu veľkého množstva vody a oleja a varená ryba sa posunie do perforovanej rúrky a zmiešaná zmes šťavy z oleja a vody sa vytlačí, aby sa zanechali aglomeráty. Ryby vychádzajú zo zadnej časti kompresora. Rybia šťava zmiešaná s olejom a vodou sa oddelí olejom a vodou za vzniku rybieho oleja a rybej vody. Rybia voda sa pridá do aglomerovaných rýb potrubím späť do stroja a vysuší, aby sa celá rybia múčka.

2.steam rybích jedál

Parná rybia múčka je vo všeobecnosti nízkoteplotné sušenie parou, tri prísne požiadavky na vysokokvalitné spracovanie rybej múčky: čerstvá ryba, rýchle sušenie pri nízkych teplotách a chladenie pred balením. Čerstvosť rýb: Rybárska flotila má moderný chladiaci systém, ktorý zabezpečuje čerstvosť rýb. Ryby sa môžu rýchlo a vo veľkých množstvách spracovávať v rybej múke v krátkom časovom období pomocou veľkých a progresívnych výrobných zariadení.

Rýchly proces sušenia pri nízkych teplotách (dvojstupňový proces sušenia):

Prvá etapa je sušenie parou. Pretože parný systém pracuje pri nízkom tlaku, jeho pracovná teplota je o 30 stupňov Celzia nižšia ako teplota tzv. Sušiča riadu, čo účinne udržuje vysokú stráviteľnosť rybej múčky.

Druhá fáza využíva nepriamy systém sušenia teplým vzduchom na zlepšenie kvality rybej múčky. Keď je proteín pri vysokej teplote, mení sa jeho aminokyselinová štruktúra. V praktických aplikáciách sa znižuje stráviteľnosť rybej múčky. V tradičnom procese je konečný krok sušenia a nie je dostatočná vlhkosť na ochranu bielkovín, takže ohrev spôsobí, že teplota bude naďalej stúpať a proteín bude koksovaný a poškodený. Aby sa zabránilo poškodeniu bielkovín, je vo výrobnom procese použitý dvojstupňový nepriamy proces sušenia teplým vzduchom namiesto bežného konvenčného systému priameho sušenia. To je kľúčom k udržaniu vysokej stráviteľnosti rybej múčky.